RU

Асоціація грального бізнесу нарікає на "репресії" податківців

08.10.2008, 16:30

Посилення контролю за гральним бізнесом з боку місцевих адміністрацій і податкової міліції "містить корупційний інструмент і допоможе загнати легальний бізнес у тінь". Про це на прес-конференції заявив президент Української асоціації грального бізнесу Сергій Третьяков.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С. Третьяков зазначив, що протягом декількох останніх місяців з боку органів податкової служби здійснюються постійні масові перевірки гральних закладів по всій території України. Предметом перевірок є дотримання законодавства при здійсненні розрахункових операцій, зокрема, при використанні реєстраторів розрахункових операцій (РРО). До того ж обов'язкова установка РРО в гральних апаратах законодавчо не врегульована і не є "однозначною для розуміння".

Згідно з нормами чинного законодавства, за словами С. Третьякова, облік обігу готівкових коштів здійснюється при використанні суб'єктом господарювання в сфері ігрових автоматів у встановленому порядку одного з будь-яких спеціалізованих РРО, внесених до державного реєстру РРО. Незважаючи на це, окремі представники податкової служби "активно спонукають операторів ринку до придбання комп'ютерно-касової системи "Фіскал". В іншому випадку при проведенні повторних перевірок на компанію обіцяють накласти штрафні санкції з розрахунку 340 грн. із кожного ігрового автомата.

До того ж, за словами С. Третьякова, перевірки використання "Фіскала" почалися за два місяці до внесення його до реєстру РРО. "Фіскал" є лише одним із видів окремих РРО і не вирішує проблем фіскалізації. Водночас "штрафні санкції застосовувалися за відсутність в ігрових автоматах фіскальних блоків, яких не з вини підприємців взагалі не існувало".

С. Третьяков також зазначив, що проблема з наявністю "Фіскала" - не єдиний інструмент тиску на власників грального бізнесу. Місцевими адміністраціями, а також контролюючими органами, в тому числі податковою міліцією, "активно використовуються інші невизначеності в чинному законодавстві, і в розроблених місцевими адміністраціями ліцензійних умовах".

Наприклад, за розробленими ліцензійними умовами КМДА, гральні заклади мають розташовуватися на відстані не менше за 150 м від дитячих навчальних і виховних установ, а також закладів і установ масового відвідування. Так, наприклад, у районі київського "Планетарію" працює гральний заклад, розташований у безпосередній близькості до школи № 132, однак, за словами С. Третьякова, у власників цього закладу документи ніби в повному порядку.

"Репресії з боку податкової адміністрації, спрямовані ніби на посилення контролю грального бізнесу, призведуть тільки до того, що і без того незначна кількість гравців цього бізнесу буде загнана в тінь. Асоціація підтримує заходи щодо посилення контролю грального бізнесу, однак є необхідність не в локальному задоволенні позовів щодо дій податкової інспекції, а у терміновому загальному законодавчому урегулюванні грального бізнесу, зокрема, необхідність прийняття спеціального закону про гральний бізнес, введення відповідальності посадових осіб органів влади за неправомірне застосування штрафних санкцій або за сприяння їхньому застосуванню, а також усунення подвійного ліцензування одного і того ж виду господарської діяльності", - наголосив С. Третьяков.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини