АрселорМіттал Кривий Ріг просить ввести мораторій на підвищення тарифів на електроенергію

25.09.2020, 14:08
АрселорМіттал Кривий Ріг просить ввести мораторій на підвищення тарифів на електроенергію - Фото
Фото: пресслужба АрселорМіттал Кривий Ріг

АрселорМіттал Кривий Ріг попросила народного депутата Андрія Геруса ініціювати мораторій на підвищення тарифів на передачу електроенергії

Металургійне підприємство  АрселорМіттал Кривий Ріг просить ввести мораторій до кінця 2021 року на підвищення тарифів Укренерго на диспетчеризацію та на передачу електроенергії. Про це йдеться в зверненні підприємства до глави комітету Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг Андрія Геруса.

"АрселорМіттал Кривий Ріг звертається до Вас із проханням ініціювати прийняття мораторію на підвищення тарифів на передачу електроенергії та диспетчерське управління з листопада і до кінця 2020 року та на 2021 рік, залишивши їх на колишньому рівні", – йдеться в документі, який є в розпорядженні LIGA.net.

У повідомленні говориться, що 25 вересня відбудеться відкрите обговорення проєктів нових тарифів Укренерго на передачу електроенергії та диспетчеризацію енергоринку. Тарифи пропонується оновити на листопад –кінець 2020 року і на наступний 2021 рік.

До кінця 2020 року Укренерго пропонує збільшити тариф на передачу електроенергії на 62,5% – з 240,23 до 640,48 грн/1 МВт (без ПДВ). Тариф на передачу електроенергії на 2021 рік пропонується збільшити до 501,03 грн/1 МВт (без ПДВ), при цьому тариф на диспетчеризацію може вирости на 71,8% – з 24,75 до 87,83 грн/1 МВт (без ПДВ ).

За прогнозами АрселорМіттал, підвищення тарифів може збільшити його додаткові витрати. Суму додаткових витрат там оцінили в понад 1 млрд грн – 225 млн грн за листопад-грудень 2020 року і 906 млн грн за 2021 рік.

"Підвищення тарифів на передачу електроенергії і диспетчеризацію... збільшить собівартість продукції, знизить її конкуренцію на світовому ринку, може призвести до скорочення обсягів виробництва, і як наслідок, скоротити персонал підприємства", – заявили на АрселорМіттал, додавши, що вартість електроенергії займає 10 % у собівартості його продукції.

  • 17 вересня Верховна Рада провалила законопроєкт №3960 "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Документ, зокрема, дозволяв Кабінету міністрів дати держгарантію для отримання Укренерго кредитів у ЄБРР і Європейського інвестиційного банку. За рахунок залучених грошей держкомпанія планувала погасити свої борги перед виробниками "зеленої" електроенергії.
  • За даними держкомпанії Гарантований покупець, на 22 вересня борг Укренерго за "зеленим" тарифом становить 21,7 млрд грн.
Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями