RU

"АрселорМіттал Кривий Ріг" можуть реприватизувати

06.10.2010, 12:30
e4a4b7ed477a74aa27a7ef5c6d376854.jpg

"АрселорМіттал Кривий Ріг" можуть реприватизувати
Представники ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" підозрюють, що підприємство хочуть повернути у державну власність. Про це сказано у заяві компанії, за підсумками третього засідання за позовом Генеральної прокуратури до Фонду державного майна і компанії "Arcelor Mittal Duisburg GmbH.".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі компанії, головним результатом засідання Господарського суду Києва 5 жовтня стала поява в суді представника позивача - Кабінету Міністрів, а також його заява про те, що він не підтримує позову Генпрокуратури у зв'язку з відсутністю порушення інтересів Кабміну (позов подавала Генеральна прокуратура в інтересах держави саме в особі Кабінету Міністрів, - ред.). "Це фактично означає, що, на думку Кабміну, висновок ФДМУ і "АрселорМіттал" оскарженої угоди не порушує інтересів держави, що зводить на нівець спроби Генпрокуратури по суті почати реприватизацію "Криворіжсталі". Проте, незважаючи на те, що позов Генпрокуратури не підтримав Кабмін, відповідно до процесуального законодавства, суд продовжить розгляд справи", - сказано у заяві компанії.

В "АрселорМіттал Кривий Ріг" зазначають, що у підході суддів вже спостерігається певна тенденція: він послідовно відхиляє всі клопотання відповідачів, незважаючи на надані вичерпні докази порушень чинного законодавства. "Ми це не можемо розцінювати інакше, як проходження зазделегідь встановленого плану. Цього разу суддя порушив вимоги Європейської конвенції про зовнішньоторговельний арбітраж, Нью-Йоркську конвенцію про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, законів України "Про міжнародні договори України", "Про міжнародний комерційний арбітраж", а також цілого ряду процесуальних норм", - зазначено у повідомленні.

Як повідомили у компанії, суддя оголосив перерву в засіданні суду до 12 жовтня. У наступному засіданні сторони повідомлять свою позицію у справі і нададуть суду докази. "Беручи до уваги швидкість, з якою ця справа розглядається у Господарському суді Києва, ми не виключаємо того, що рішення у справі буде винесено вже 12 жовтня і стане точкою відліку для явно спланованого і незаконного повернення "Криворіжсталі" у державну власність з подальшою передачею підприємства іншому власникові, а також новою точкою відліку у відносинах з іноземними інвесторами", - йдеться у повідомленні компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів звернулася до Господарського суду Києва з позовом про визнання недійсними внесених минулого року ФДМУ змін до договору купівлі-продажу 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь". Відповідачами у справі є ФДМУ і "Arcelor Mittal Duisburg GmbH.".

Генпрокуратура просить визнати недійсним з моменту укладення договору між відповідачами від 14 травня 2009 року про внесення змін до договору купівлі-продажу пакету акцій ВАТ "Криворіжсталь". Госпсуд Києва 26 липня порушив судочинство за цією справою і призначив його до розгляду 15 вересня, однак повноважні представники Генпрокуратури і одного з відповідачів не з'явилися, внаслідок чого суд переніс засідання на 1 жовтня.

ФДМУ і власники "Arcelor Mittal Кривий Ріг" 14 травня 2009 року підписали зміни до договору купівлі-продажу підприємства, згідно з якими виконання ряду інвестзобов’язань відкладено на період фінансово-економічної кризи. Згідно з внесеними змінами, власники підприємства мають право відкласти вкладання інвестицій у технічне переобладнання заводу і капіталовкладень, що стосуються приросту потужностей.

ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини