RU

Арбузов розповів місії МВФ про макроекономічні успіхи

22.05.2012, 14:13
Арбузов розповів місії МВФ про макроекономічні успіхи - Фото
Сергій Арбузов (фото: bank.gov.ua)
Україна досягла значного прогресу в реалізації комплексної стратегії реформ, ініційованої президентом України. Про це заявив голова Національного банку України Сергій Арбузов  на зустрічі з представниками Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду в Києві.

Як повідомляє прес-служба НБУ, Арбузов розповів про результати, досягнутих в економіці країни протягом 2011 року й за чотири місяці поточного року. За його словами за цей період Україна досягла значних успіхів у макроекономічній сфері. Зокрема, вже другий рік поспіль рівень інфляції демонструє мінімальні історичні рекорди. Так, в 2011 році показник рівня інфляції не перевищив 4,6%, а в 2012 - 0,6% у квітні в річному вимірі.

"Базова інфляція в річному вимірі також знижується вже вісім місяців поспіль, і тепер вона становить 4,7%. Інфляційні очікування підприємств наблизилися до мінімального рівня за останні шість років. Також зростає ВВП: +4,2% в 2010 році, +5, 2% в 2011 році і +1,8% за чотири місяці 2012 року ", - зазначив Арбузов.

Голова НБУ також відзначив, що обмінний курс залишається стабільним, а частка участі Нацбанку на валютному ринку з початку року становить 1,6%. Крім того, Арбузов звернув увагу присутніх на той факт, що протягом останніх трьох місяців зростають міжнародні резерви, і їх зростання має не борговий характер, а Україні продовжує виконувати всі зовнішні зобов'язання.

"Державний борг України скоротився до 36% ВВП з 39,9% ВВП на початок 2012 року. Також спостерігається поліпшення стану платіжного балансу, сальдо якого в березні поточного року повернулося до позитивних позначенням. Ми спостерігаємо зниження дефіциту поточного рахунку до 3,4% ВВП у першому кварталі поточного року порівняно з 4,1% за аналогічний період минулого року ", - сказав голова НБУ.

"Багато чого зроблено і для підвищення ролі облікової ставки - ми активізуємо свою процентну політику, в результаті якої вже тричі з початку року знижено ставки по активних операціях Національного банку. Крім того, знижена і облікова ставка. Також введено більш гнучке управління банками власної ліквідністю - з 70% до 60% знижена частка коштів обов'язкових резервів, які банки повинні сформувати на окремому рахунку в Національному банку. А з 31 травня цей показник складе 50%. Внаслідок цього банки зможуть використовувати вивільнені з окремого рахунку кошти протягом операційного дня", - додав Арбузов.

Голова НБУ відзначив, що поліпшення спостерігається і в діяльності самих банків: зростають загальні активи банківської системи, статутний капітал банків, спостерігається збільшення обсягів кредитів, у тому числі і в економіку держави.

Нагадаємо, 21 травня місія МВФ прибула в Україну. Відповідно до існуючої практики, консультації в рамках IV статті статуту МВФ проводяться щорічно.

Як відомо, програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Однак працювала в березні в Києві місія фонду не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. З тих пір Україні вже більше року намагається переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів з Росією.

Досьє на Сергія Арбузова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини