RU

Арбузов назвав пріоритетними відносини з Китаєм

26.09.2013, 12:13
Арбузов назвав пріоритетними відносини з Китаєм - Фото
Сергій Арбузов
Товарообіг між Україною і Кітам досягає $10 млрд. і Україна зробить все можливе, щоб міждержавні відносини з Китаєм залишалися на високому рівні. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час свого виступу на Євразійському економічному форумі, який відбувся 26 вересня в м. Сіань .

Як повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра, Арбузов зазначив, що, незважаючи на європейський вектор свого розвитку, Україна буде розвивати свої відносини з країнами Азії. Зокрема, він зазначив вражаючий економічний розвиток Китаю та додав  що він особливо важливий для України, як країни, яка знаходиться між Сходом і Заходом. "Місія України - у тому, щоб об'єднувати Схід і Захід, а не роз'єднувати їх. Тому ми проводимо збалансовану зовнішню політику щодо Росії з одного боку і Європейського Союзу - з іншого", - заявив Арбузов.

Він додав, що дуже скоро має бути підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Однак це не означає, що наша країна відвертається від Росії чи Азії. "Зокрема, ми прагнемо отримати статус партнера по діалогу в Шанхайській організації співробітництва, яка, без сумніву, має найпотужніший потенціал зростання", - зазначив перший віце-прем'єр.

За його словами, Україна хоче не тільки розуміти процеси, які відбуваються в євразійському регіоні, але й активно брати в них участь.

Розвитку цього вектора зовнішньої політики України приділяє особливу увагу. Підтвердженням тому є і активний українсько-китайський діалог, і зростаюча двостороння торгівля, яка досягла рівня $10 млрд. на рік і продовжує збільшуватися. Принаймні, на це дозволяють сподіватися результати 2- го засідання двосторонньої комісії зі співробітництва, яка відбулася нещодавно. "Китай - головний партнер України в Азіатсько - Тихоокеанському регіоні. Це сила, яка приносить не тільки капітал, але і безцінний досвід успішної модернізації", - додав Арбузов.

Він підкреслив, що Україна - це нація з унікальною історією та унікальним економічним потенціалом. І сьогодні - той момент, коли потенціал України може бути реалізований повною мірою.

Нагадаємо , 24-27 вересня проходить робочий візит урядової делегації на чолі з першим віце-прем'єр міністром Сергієм Арбузовим до Китайської Народної Республіки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини