Apple і Google представили деталі додатка для боротьби з COVID-19

05.05.2020, 17:29
Apple і Google представили деталі додатка для боротьби з COVID-19 - Фото
Ілюстрація Apple/Google

Запускати в роботу додаток будуть органи охорони здоров'я в окремих країнах

Компанії Apple і Google представили деталі свого загального додатка для відстеження контактів із носіями коронавірусу. Про це  пише The Verge.

Розробники стверджують, що програма для смартфонів, що працюють на iOS і Android, не використовуватиме дані геолокації, а зможе відстежувати контакти користувачів на підставі обміну даними між смартфонами за допомогою Bluetooth Low Energy (BLE).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Google і Apple надають тільки технічні основи, необхідні для створення програми, а також рекомендації щодо його інтерфейсу та дизайну. Запускати в роботу додаток доведеться органам охорони здоров'я в окремих країнах.

Принцип роботи програми - сповіщати власників телефонів, що вони контактували з інфікованою людиною. Якщо людина заразилася COVID-19 і ввела результати тесту в додаток місцевої організації охорони здоров'я, вона може дозволити системі через API розіслати оповіщення іншим людям, з якими у неї був близький контакт. Дані анонімні - інші користувачі отримають тільки відомості про те, що у них був контакт з інфікованим, а також інструкцію з подальшими діями. Інформація про особу або місце розташування пацієнтів при цьому не передається.

Читайте також: Українці скаржаться на додаток для самоізоляції від Мінцифри. Що з ним не так?

Компанії показали, як будуть відображатися конкретні попередження і коли слід виконувати певні виклики API. Остання інформація більш актуальна для розробників. Крім того, Apple і Google також поділилися бібліотекою референсного коду (SDK для Android та інструментарій Xcode для iOS), що послужить «стартовим майданчиком» для розробки додатків агентствами охорони здоров'я.

Apple і Google не дозволять розміщувати ніякої цільової реклами в кінцевих додатках; будь-які існуючі програми, що використовують цільову рекламу або служби визначення місцезнаходження, повинні будуть відключити ці системи, перш ніж вони отримають доступ до API.

Про співпрацю двох технологічних компаній у цьому напрямку було оголошено  на початку квітня.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов