RU

"Apple - чудовисько". Розробники гри Fortnite атакують корпорацію в медіа

14.08.2020, 18:02
Фото: pixabay.com

Google Apple Inc і Alphabet Inc видалили популярну відеогру Fortnite зі своїх магазинів додатків за порушення правил оплати всередині додатків,  повідомляє  Reuters.

Це спонукало розробника Epic Games подати федеральні антимонопольні позови, оскаржуючи правила корпорацій.

Гра Fortnite - популярний шутер з елементами виживання серед зомбі, випущений у 2017 році. За три роки гра отримала 350 млн користувачів.

Apple бере комісію в розмірі 15% -30% на всі транзакції, що здійснюються в додатках. Epic Games же запустили свою платіжну систему, що дозволяла обходити цю оплату. В результаті Apple звинуватила розробників у прямому порушенні правил оплати і видалила її гру зі свого магазину. Аналогічно вчинила і Google Inc.

За оцінкою аналітиків прибуток від App Store - головне джерело для компанії з доходом у $46,3 млрд на рік.

Після цього Epic Games подали судові позови проти корпорацій. У них, однак, компанія вимагає не грошової компенсації, а судової заборони на створені в App Store правила.

"Apple стала тим, проти чого вона колись виступала: чудовиськом, що прагне контролювати ринки, блокувати конкуренцію і стримувати інновації. Apple більша, могутніша, міцніша і небезпечніша за монополістів минулого", - йдеться в позові Epic, поданому в Північному окрузі Каліфорнії.

Крім цього розробник почав потужну медіакампанію з хештегом "#FreeFornite", закликаючи гравців, які втратили доступ до гри, вимагати грошової компенсації від Apple. Також компанія записала пародію на рекламу Apple, в якій порівнює політику Apple з сюжетом книги "1984" Джорджа Оруелла.


Однак в Apple відповіли стримано: "Той факт, що їхні (Epic - ред.) бізнес-інтереси тепер змушують їх наполягати на особливій угоді, не змінює того факту, що ці ключові принципи (правил оплати - ред.) створюють рівні умови для всіх розробників і роблять магазин безпечним для всіх користувачів".

В Google же втрималися від коментарів щодо позову Epic. Корпорація лише сказала, що відкрита до діалогу з Epic і готова повернути гру в свій магазин.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини