Апарат ШВЛ. Укроборонпром готовий віддати розробку приватній компанії

23.03.2020, 12:59
Апарат ШВЛ. Укроборонпром готовий віддати розробку приватній компанії - Фото
Фото: прес-служба Укроборонпрому

Держконцерн не зможе швидко відновити виробництво апаратів штучного дихання і готовий поділитися кресленнями і документами з приватниками

ДК "Укроборонпром" готовий передати копії конструкторської документації апаратів штучної вентиляції легень БРІЗ-Т приватним виробникам, які можуть швидко налагодити виробництво приладів. Про це повідомляє прес-служба держконцерну.

"Якщо такі є, і можуть виготовити свої версії БРІЗ у стислі терміни та за нормальною вартістю - Укроборонпром надасть креслення і супровідну документацію", - прокоментував ситуацію генеральний директор держконцерну Айварас Абромавичус.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В Укроборонпромі відзначають, що БРІЗ-Т відноситься до невійськової продукції медичного призначення. Його випускали на заводі "Буревісник". Однак через відсутність держзамовлень виробництво зупинено 12 років тому. Останні переговори були під час епідемії свинячого грипу (H1N1) в 2008 році. Тоді на виробництво БРІЗ-Т завод взяв кредит, але обіцяне Кабміном замовлення на тисячу апаратів не отримав.

У заводу накопичилася заборгованість понад 100 млн грн. Зараз підприємство перебуває в стані банкрутства. За останні п'ять років припинено електро- і водопостачання, відсутнє опалення. Цехи і обладнання знаходяться в неробочому стані і вимагають значних капітальних інвестицій та модернізації. Також закінчився термін дії сертифікатів на продукцію і виробництво.

У штаті заводу - 59 чоловік, майже не залишилося фахівців, які були задіяні у виробництві лінійки продукції.

Все це не сприяє швидкому відновленню виробництва апаратів ШВЛ, підкреслюють в Укроборонпромі.

Тому протягом останнього тижня інженери держконцерну вивчили конструкторську документацію БРІЗ-Т. У підсумку вирішено відкрити дані для приватних виробників медприладів, які зацікавлені у виготовленні апаратів ШВЛ такого зразка.

Апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) критично важливі в ситуації з коронавірусом. Це - ключовий елемент в лікуванні людей з COVID-19, які мають важкі ускладнення дихальної системи і потребують госпіталізації. З його допомогою до легень примусово подається газова суміш (кисень і стиснене осушене повітря), щоб наситити кров киснем і видалити з легких вуглекислий газ.

Читайте російською: Аппарат ИВЛ. Укроборонпром готов отдать разработку частной компании

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии