RU

Антикорупцію залишили без фінансування

29.11.2012, 10:19
Антикорупцію залишили без фінансування - Фото
7032fd344d285b27802029bab1ddf83e.jpg

Представники громадських організацій заявили про невиконання державної програми щодо запобігання та протидії корупції, прийнятої Кабміном у 2011 році. Їм вдалося з'ясувати, що заходи програми не фінансуються з бюджету. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Боротьбу з корупцією залишили без коштів".

Постановою N1240 від 28 листопада 2011 року Кабінет міністрів затвердив державну програму щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки з загальним бюджетом в 820 млн.грн.

Протягом року представники дев'яти громадських організацій досліджували реалізацію заходів антикорупційної програми і вчора заявили, що вона існує тільки на папері. Результати моніторингу підписали, зокрема, представники Тransparency International, Антикорупційної ради, Центру політико-правових реформ, міжнародного фонду "Відродження". "За обсягом фінансування це одна з найдорожчих програм. У 2011 році на 30 заходів мали виділити 1,94 млн.грн., в 2012 на реалізацію 105 заходів - 245,68 млн.грн., проте гроші не виділялися", - заявив виданню глава правління Антикорупційної ради Богдан Якимюк.

Якимюка підтримав керівник Transparency International в Україні Олексій Хмара: "Антикорупційна програма розроблялася і приймалася без обговорення з громадськістю. Тому складно встановити істину в питанні, чому обрали саме ті чи інші заходи і на що насправді витрачається майже мільярд бюджетних коштів".

Водночас в Міністерстві юстиції запевнили, що програма виконується в нормальному режимі, проте "в рамках спільного фінансування Мінюсту, без виділення з бюджету додаткових коштів". "Вже прийнято закон про адміністративні послуги, створено єдиний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Розробляються інші законопроекти, наприклад, про процедуру, що дозволяє вилучати грошовий еквівалент майна, купленого за незаконно отримані кошти", - пояснив виданню начальник відділу антикорупційної політики Мінюсту Андрій Кухарук.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини