Анбандлінг Нафтогазу. Прийнятий останній закон для завершення

04.12.2019, 10:49
Анбандлінг Нафтогазу. Прийнятий останній закон для завершення - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

3 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2359-1, який звільняє від сплати ПДВ операції з передачі новому оператору газотранспортної системи (ГТС) майна, необхідного для транспортування природного газу.

Як відзначають в прес-службі Кабінету міністрів, зараз це майно знаходиться в держвласності в складі магістральних газопроводів та інших об'єктів, що використовуються для транспортування газу і діяльності оператора ГТС.

Законопроект дає можливість завершити процедуру анбандлінгу НАК Нафтогаз України відповідно до вимог Третього енергопакету.

Згідно з планом анбандлінгу Нафтогазу, новим оператором ГТС буде ТОВ Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ). Рішенням Кабміну ОГТСУ буде передано у власність АТ Магістральні газопроводи України (МГУ), 100% акцій якого передано до управління Міністерству фінансів.

Новий оператор, якому держава передасть в управління газотранспортну систему терміном на 15 років, зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року.

  • 18 вересня Кабмін затвердив нову модель поділу Нафтогазу і підпорядкував компанію Магістральні газопроводи України Міністерству фінансів. До цього ця компанія знаходилася під тимчасовим управлінням НАКу.
  • 31 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект про відокремлення оператора ГТС №2239-1. 15 листопада депутати усунули розбіжності закону про анбандлінг Нафтогазу з нормами ЄС та розблокували підписання закону.
  • 19 листопада президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу" №264-IX.
  • 22 листопада Оператор ГТС отримав попередню сертифікацію і відправив документи до Енергетичного співтовариства ЄС, яке повинно їх затвердити.
  • 25 листопада Оржель заявив, що відокремлення газотранспортної системи від Нафтогазу має завершитися до 26 грудня 2019 року.
  • Процес формування незалежного ОГТСУ зобов'язаний завершитися до кінця року, щоб мати можливість підписати новий транзитний контракт з російським Газпромом за європейськими правилами.

Читайте російською: Анбандлинг Нафтогаза. Принят последний закон для его завершения

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина