RU

Аналітики Citi прогнозують обвал долара на 20% через вакцину від коронавірусу

17.11.2020, 15:05
Аналітики Citi прогнозують обвал долара на 20% через вакцину від коронавірусу - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

У наступному році курс долара може впасти на 20%, якщо вакцини від коронавірусу будуть широко поширені й допоможуть оживити світову торгівлю і економічне зростання. Про це йдеться в аналітичній записці Citigroup, пише Bloomberg.

Експерти припускають зниження долара аналогічно сценарію, який був у 2000-х.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Citigroup відзначає, що в 2001 році каталізатором того, що долар падав протягом декількох років, став вступ Китаю до Світової організації торгівлі. Це підстьобнуло хвилю глобалізації й підвищило обсяги світової торгівлі, залишивши позаду закриту економіку США.

"Сьогодні долар може повторити шлях, який він пройшов з початку до середини 2000-х років", –  написали стратеги Citigroup.

Індекс долара від Bloomberg, що відслідковує динаміку курсу долара по відношенню до десяти важливих з точки зору світової торгівлі валют (євро, фунт, швейцарський франк, китайський юань тощо), вже втратив 11%  порівняно з березневими піковими значеннями.

Такі захисні інструменти інвесторів, як ієна і казначейські облігації, також втратили в ціні.

Ще одним ударом по американській валюті може стати політика низьких ставок Федеральної резервної системи США. Інвестори будуть йти з американських активів в міжнародні.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних Bloomberg аналітиків, індекс долара до кінця 2021 року знизиться на 3%. Найбільше річне зниження в сучасній історії було в 1985 році, тоді долар впав на 18,5%.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

София Николина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини