RU

Аналітики оцінюють достовірність дефолту України у 90%

17.02.2009, 09:59

Банківські аналітики дуже високо оцінюють можливість суверенного дефолту України. Про це пише сьогодні інтернет-видання "EUobserver", яке цитує УНІАН.

"Достовірність суверенного дефолту України оцінюється у 90%. Це може статися в найближчі два квартали", - відзначив аналітик "Commerzbank" Ульріх Лейтманн.

У статті зазначається, що промислове виробництво в Україні скоротилося на 26%, порівняно з минулим роком, гривня втратила майже третину своєї вартості порівняно з доларом, а Міжнародний валютний фонд (МВФ) сумнівається стосовно надання нових траншів стабілізаційного кредиту.

"Політична боротьба між Президентом України Віктором Ющенком і Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко у переддень президентських виборів тільки погіршує ситуацію", - відзначає "EUobserver".

Видання пише про те, що деякі експерти не виключають використання В.Ющенком свого впливу на Національний банк України (НБУ) з метою запобігання продажу урядом Ю.Тимошенко цінних паперів для покриття боргових зобов'язань.

"Одна сторона може спровокувати такий вигляд суверенного дефолту для отримання політичних дивідендів", - заявив виданню експерт банку HSBC Олександр Морозов.

"У такому випадку Ю.Тимошенко не зможе виконати зобов'язання перед своїм електоратом стосовно виплати зарплат, пенсій тощо", - додав експерт.

Видання вважає, що, найвірогідніше, в Україні може виникнути такий же дефолт, як був у Росії в 1998 році.

При цьому, у разі дефолту в Україні, найбільше можуть постраждати австрійські, французькі, шведські, італійські і німецькі банки із загальною сумою участі в економіці країни у 30 млрд.євро.

Нагадаємо, раніше керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс-клуб" Микола Івченко сказав, що державний дефолт в Україні малоймовірний. М.Івченко наголосив, що міжнародні експертні організації оцінюють можливість дефолту в Україні на 32% у той час, як іноземні інвестори української економіки - у 20-25%. Водночас, Україна - друга після Еквадору у світі за загрозою дефолту. "Але це швидше залякування, щоб Україна не розслаблялася", - відзначив М.Івченко.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини