АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури скасувати пільги Борисполю

13.12.2019, 10:14
АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури скасувати пільги Борисполю - Фото
Бориспіль (фото - прес-служба)

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав Міністерство інфраструктури України усунути в наказі №415 дискримінаційні умови, які стосуються ставок за послуги з аеронавігаційного обслуговування аеропортів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

12 грудня АМКУ розглянув справу про антиконкурентні дії Мінінфраструктури і прийшов до висновку, що наказ міністерства від 04.06.2019 №415 надає аеропорту Бориспіль привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.

В АМКУ уточнюють, що згідно з наказом одинична ставка плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому для Борисполя складає 210 євро, а для всіх інших аеропортів країни - 411 євро.

В АМКУ вважають це може привести: 1) до подорожчання перельотів на внутрішніх і міжнародних рейсах для тих аеропортів, для яких ставка в два рази вища; 2) до незацікавленості компаній в авіаперевезеннях в інші міжнародні аеропорти України, крім Борисполя (зокрема, це стосується аеропорту Київ (Жуляни); 3) до зменшення авіарейсів в інші аеропорти України, крім аеропорту Бориспіль.

Виходячи з цього, АМКУ прийняв рішення, що наказ Мінінфраструктури, містить "ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу влади, що полягають в наданні окремим суб'єктам господарювання пільг чи інших переваг, які надають їм привілейоване становище стосовно конкурентів, що може призвести до обмеження конкуренції".

У зв'язку з чим, АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури внести зміни до наказу №415 та усунути "дискримінаційні умови".

  • 4 листопада АМКУ почав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури. Зі скаргою до АМКУ звернулася і асоціація "Аеропорти України", учасниками якої є 20 аеропортів.

Читайте російською: АМКУ обязал Мининраструктуры отменить льготы Борисполю

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю