RU

АМКУ завів справу проти найбільшого виробника цукру

06.04.2021, 09:57
АМКУ завів справу проти найбільшого виробника цукру - Фото
Фото: depositphotos.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу проти групи компаній Астарта і ТОВ "Радехівський цукор" за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового). Таке рішення АМКУ ухвалив 5 квітня, повідомляє пресслужба регулятора.

"Протягом останніх місяців Комітетом досліджувалася ситуація, пов'язана з підвищенням цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані вище суб'єкти схожим чином підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020 року – в середньому на 48%", – відзначили в АМКУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За оцінкою Комітету, сукупна частка Астарти і ТОВ "Радехівський цукор" на загальнодержавному ринку є значущою для впливу на ринок і становить близько 40%.

При цьому АМКУ не вбачає об'єктивних причин для такої динаміки цін.

"Цукристість буряків торік в цілому по Україні знизилася на 1,7%, урожайність – на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру в 2020 році скоротилися на 22,3% порівняно з попереднім періодом. Водночас дефіциту в Україні не спостерігалося враховуючи перехідні запаси, обсяги імпорту та громадську тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання", – пояснили в АМКУ.

Також за даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого різкого підвищення. В цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках або зростання оподаткування.

В результаті АМКУ прийшов до висновку, що група "Астарта" і ТОВ "Радехівський цукор" знаходяться в різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку і отримали можливість підвищувати ціни більш конкурентний рівень.

У рамках розслідування, крім Астарти і Радехівського цукру, Комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку.

"Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, які подорожчали останнім часом", – повідомила очільниця АМКУ Ольга Піщанська.

Астарта  – найбільший виробник цукру в Україні, до складу компанії входять шість цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 243 тис. га і молочні ферми з 25 тис. голів великої рогатої худоби, сім елеваторів, біогазовий комплекс і завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").
Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини