АМКУ відреагував на різке підвищення цін на авіаквитки МАУ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почне розслідування різкого підвищення цін на квитки компанією Міжнародні авіалінії України (МАУ). Про це в Facebook написав голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький.
За його словами, до АМКУ надійшли повідомлення про те, що МАУ різко підняв ціни на квитки після оголошення про припинення авіасполучення України з іншими країнами з 17 березня і заклику до громадян терміново повернутися з-за кордону. Зокрема, квиток економ-класу Лондон-Київ на 15 березня подорожчав до 24 000 грн, при вартості напередодні менше 10 000 грн.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Хмельницький відзначив, що АМКУ вивчить факти і в разі порушення конкурентного законодавства покарає авіакомпанію. "Комітет може накласти штраф у розмірі до 10% річного доходу компанії", - нагадав Хмельницький.
Він також звернувся до громадян, які були свідками таких дій МАУ та інших авіакомпаній, надавати інформацію (квитки, чеки та інші документи) до АМКУ за адресою [email protected]ua або за телефоном: (044) 248-08-92.
Раніше стало відомо, що за добу до закриття кордону України ціни на авіаквитки різко зросли. МАУ запустила додаткові рейси за маршрутом Київ-Лондон-Київ та Київ-Відень-Київ увечері 14 березня, а також збільшила ємність на маршруті Київ-Тель-Авів-Київ та планувала додатковий рейс до Парижа.
- У МАУ пояснюють підвищення цін тим, що відійшли від ручного формування вартості перельотів. Ціну визначає спеціальна система розрахунку "revenue management".
- З 17 березня на два тижні Україна повністю припинить пасажирські авіаційні перевезення. Президент закликав усіх українців, які перебувають за кордоном, протягом наступних трьох діб повернутися додому. Також на два тижні Україна повністю закриває кордони на в'їзд для іноземних громадян.
- 12 березня в МАУ повідомили, що у зв'язку з поширенням коронавірусу в світі авіакомпанія переживає другу хвилю скорочення рейсів. За прогнозами президента МАУ Євгена Дихне, найближчим часом очікується третя хвиля, в результаті якої загальна кількість скасованих рейсів досягне 2000.
- МАУ переживає важкі часи. У 2018 році її збитки перевалили за $100 млн при виручці приблизно в $1 млрд. Компанія чекала вийти на беззбитковість за підсумками 2019 року, але поки не оголошувала фінансові результати. В кінці лютого президент МАУ Євген Дихне повідомив, що в 2020 році компанія розраховує вийти в прибуток.
- Читайте також: Карантин. Що робити українцям, якщо не встигнуть повернутися до 17 березня
Читайте російською: АМКУ отреагировал на резкое повышение цен на авиабилеты МАУ
Комментарі