АМКУ відкрив справу за фактом подорожчання продуктів у Києві. Список компаній

27.03.2020, 11:04
АМКУ відкрив справу за фактом подорожчання продуктів у Києві. Список компаній - Фото
Покупці в магазині під час карантину (Фото: LIGA.net)

У разі підтвердження фактів необґрунтованого підвищення цін, порушникам загрожує штраф до 10% обороту компанії за попередній рік

26 березня Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету (АМКУ) порушило справу проти постачальників продуктів харчування і найбільших мереж продовольчих магазинів Києва. Про це у Facebook написав голова обласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, моніторинг цін показує синхронне зростання на деякі продукти та засоби індивідуального захисту в різних торгових мережах.

"Це може свідчити про антиконкурентну поведінку учасників ринку - як постачальників, так і роздрібної торгівлі, або обох цих ланок одночасно", - написав Хмельницький.

Він додав, що АМКУ продовжує моніторинг. Крім того Комітет зажадав від торгових мереж повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни, а від постачальників компаній - про відпускні ціни.

Хмельницький зазначив, що АМКУ вивчить всі обставини подорожчання продуктів, встановить, на якому етапі і хто саме спровокував підвищення цін і прийме рішення.

Серед компаній, за якими розпочато справу (перелік може бути змінений або доповнений), NOVUS, Ашан, METRO Cash & Carry Ukraine, Сільпо, BILLA, АТБ-Маркет, VARUS, ЕКО маркет, Велика Кишеня, Велмарт і компанії – постачальники: Світ овочів, Гала Фудз, Саркара-Груп, Овочевий край, Август-Кий, Агроінвест-Логістик, Агро-Овен, Брокінтерком, Перспектива, Зовнішторгресурс, Агробізнесвектор, Інтер овочі, Аттуаль, Елітпрайм, Авега-2018.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Хмельницький також додав, що у разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції компаніям загрожує штраф до 10% обороту компанії за попередній рік.

  • 24 березня АМКУ зажадав від харчових ритейлерів оперативно надати повну інформацію про закупівельні і роздрібні ціни, так як зафіксував факти підвищення цін на продукти.
  • 23 березня мережа супермаркетів АТБ оголосила про підвищення цін на продукти харчування і товари першої необхідності. У компанії пояснили подорожчання "стрімким зростанням відпускних цін постачальників".
  • 17 березня в Мінекономіки заявили, що кожні два дні будуть моніторити торгові мережі на наявність там значущих продуктів, а також стежити за цінами на них.

Читайте російською: АМКУ открыл дело по факту подорожания продуктов в Киеве. Список компаний

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии