АМКУ відкрив справу проти Мінінфраструктури через Бориспіль

04.11.2019, 17:43
АМКУ відкрив справу проти Мінінфраструктури через Бориспіль - Фото
Бориспіль (фото - прес-служба)

Комітет розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури. Справа стосується плати за аеронавігацію

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Міністерства інфраструктури через встановлення в аеропорту Бориспіль плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування польотів літаків вдвічі нижчої, ніж в інших аеропортах. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Як пояснили в АМКУ, для того, щоб авіакомпанія здійснила посадку в певному аеропорту України, вона має сплатити державний збір за обслуговування повітряного судна Украерорухом, а розміри цих ставок встановлює і затверджує Мінінфраструктури.

В АМКУ підкреслили, що збори були однаковими для всіх авіакомпаній незалежно від того, де знаходиться аеропорт. Але міністерство вирішило внести зміни до свого наказу, встановивши, зокрема, одиничну ставку плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому в розмірі 210 євро для міжнародного аеропорту Бориспіль і 411 євро для всіх інших аеропортів країни.

АМКУ заявляє, що застерігав Мінінфраструктри про те, що встановлення таких ставок має ознаки надання одному аеропорту пільг або переваг, які ставлять його у привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.

З відповідною скаргою також звернулася до АМКУ асоціація "Аеропорти України", учасниками якої є 20 аеропортів.

"Не дивлячись на застереження Комітету, Мінінфраструктури затвердило наказ і ввело його в дію. З огляду на викладене, Комітет розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури", - заявили в АМКУ.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами