АМКУ: Укроборонпром може потрапити під санкції через Мотор Січ

29.11.2019, 17:29
АМКУ: Укроборонпром може потрапити під санкції через Мотор Січ - Фото
Юрій Терентьєв (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Під санкціями можуть виявитися всі підприємства оборонного концерну, а також банки, які їх фінансують

Глава Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв допускає, що Укроборонпром може опинитися під антиросійськими санкціями США у разі участі концерну в угоді з купівлі ПАТ Мотор Січ  спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei. Про це він сказав в ефірі Радіо НВ.

"Можна опинитися в повністю абсурдній ситуації, коли китайська сторона разом з Укроборонпромом отримала б контроль над цим підприємством. При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку поставок Вертольотам Росії - і виникне кафкіанська ситуація, коли Укроборонпром і Мотор Січ виявляться в американських антиросійських санкціях", - сказав Терентьєв.

При такому сценарії під санкціями, крім безпосередньо концерну, можуть виявитися всі українські підприємства, які його фінансують, в тому числі держбанки, додав він.

І підприємству, і уряду, слід враховувати ці ризики, приймаючи рішення про участь в цій угоді, вважає глава АМКУ.

"Якщо українська сторона свідомо приймає рішення відмовитися від співпраці з китайцями за цим проектом, то повинні бути прийняті рішення як на рівні Укроборонпрому, так і на рівні уряду", - зазначив Терентьєв.

Напередодні глава Укроборонпрому Айварас Абромавичус сказав в інтерв'ю ЕП, що китайські інвестори вже придбали акції Мотор Січі.

Читайте також: На кону Мотор Січ. Як Україна, Китай і США борються за завод Богуслаєва

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами