RU

АМКУ покарав фармацевтів на півмільйона

14.12.2009, 12:02

З початку епідемії грипу в Україні Антимонопольний комітет України порушив 101 справу за ознаками порушень конкурентного законодавства фармацевтичними підприємствами і обласними управліннями охорони здоров'я. Про це повідомив журналістам на брифінгу в.о. глави АМКУ Олександр Мельниченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, О.Мельниченко зазначив, що органи АМКУ провели 259 перевірок суб'єктів фармацевтичного ринку, серед яких виготівники, оптові постачальники і роздрібні реалізатори - аптечні мережі. За результатами цих перевірок було порушено, розслідовано і розглянуто 101 справу.

Органами АМКУ вже прийняті рішення у справах, за результатами розгляду яких оштрафовано 67 фармацевтичних компаній за завищені ціни на антигрипозні ліки. Загальна сума штрафних санкцій становить майже 500 тис. грн., з яких 30% вже сплачено до державного бюджету.

За словами О.Мельниченка, органи АМКУ притягли до відповідальності фармацевтичні компанії, торгові мережі яких нараховують від 1 до 300 аптек. О.Мельниченко також зазначив, що органи АМКУ вже прийняли рішення, якими визнали бездіяльність управління охорони здоров'я Івано-Франківської і Львівської облдержадміністрацій у забезпеченні медичних установ достатньою кількістю необхідних ліків. На управління накладено зобов'язання забезпечити належну роботу.

Крім того, О.Мельниченко уточнив, що органи АМКУ на сьогоднішній день розслідували ще 14 справ щодо аптечних мереж, які безпідставно збільшили ціни на антигрипозні ліки і медпрепарати. В.о глави АМКУ заявив, що, за результатами останніх перевірок, порушено і почато розгляд справ щодо трьох найбільших оптових постачальників ліків і трьох потужних фармацевтичних підприємств-виробників.

Фармацевтичний ринок: добірка новин>>>
Свинячий грип: добірка новин>>>

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини