RU

АМКУ перевірить обґрунтованість збільшення тарифів ЖКГ для юросіб Києва

18.11.2008, 16:00

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу за ознаками антиконкурентних дій з боку Київської міської державної адміністрації. Справу порушено внаслідок прийняття столичною владою розпоряджень № 1487, 1488 і 1489 щодо істотного збільшення з 1 грудня 2008 року тарифів на комунальні послуги для юридичних осіб без належного економічного обґрунтування.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі АМКУ, як з'ясував комітет за результатами проведених 17 листопада слухань з цього питання, КМДА фактично застосувала формальний підхід до збільшення тарифів на теплову енергію, водопостачання і водовідводи.

Наприклад, за опалювання окремі суб'єкти, серед яких супермаркети і торгові центри, банківські установи і оператори мобільного зв'язку, повинні платити рівно в 10 раз більше: з 219,72 грн. до 2197,2 грн./Гкал. За послуги водопостачання і водовідводу деякі підприємства повинні розраховуватися за визначеними для бюджетних установ тарифами.

Крім того, наявні зафіксовані в розпорядженнях мерії факти, коли для підприємства передбачено плату втричі і навіть вп'ятеро більше, ніж у їхніх конкурентів. "Застосований Київською владою підхід ставить вказані підприємства в нерівне становище і може призвести до спотворення конкуренції, чого Антимонопольний комітет не дозволить в жодному разі. Однак понад усе мене сьогодні непокоїть те, що аргументи підприємців, озвучені під час слухань, чітко засвідчили, що збільшення комунальних тарифів неодмінно перенесеться на товари і послуги для громадян. Такої зневаги інтересами киян я і інші члени комітету не допустимо", - прокоментував прийняте рішення виконувач обов'язків голови АМКУ Олександр Мельниченко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини