RU

АМКУ оштрафував "Укртрансгаз" на півмільйона

17.06.2010, 13:35

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" на 500 тис. грн. за зловживання монопольним становищем на ринку газу (метану), який використовується як моторне паливо. Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні Комітету.

Як повідомляє УНІАН, зокрема, як встановив АМКУ, з 1 січня 2010 року ДК "Укртрансгаз" встановив економічно необґрунтовану ціну стиснутого природного газу, реалізуючи його через власну мережу АГНКС.

У цей період вартість одного кубічного метра стиснутого природного газу зросла на 48 коп., тоді як рівень закупівельних цін не змінювався з травня 2009 року.

Як показали дослідження комітету, таке збільшення вартості стиснутого природного газу сталося внаслідок безпідставного збільшення витрат компанії на свою діяльність.

Внаслідок цього витрати ДК "Укртрансгаз" на свою діяльність з продажу газу на 300-600 грн. перевищували аналогічні витрати інших учасників цього ринку, які діють в умовах конкуренції.

Представник ДК "Укртрансгаз", що був присутній на засіданні АМКУ, визнав, що компанія зловживала монопольним становищем, однак зазначив, що збільшення ціни стиснутого газу було зумовлене збитковістю цього виду діяльності компанії.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини