RU

АМКУ оштрафував енергокомпанії на 775 млн грн. Більше за всіх дісталося ДТЕК Ахметова

30.04.2021, 11:32
АМКУ оштрафував енергокомпанії на 775 млн грн. Більше за всіх дісталося ДТЕК Ахметова - Фото
ДТЕК (Фото: пресслужба компанії)

Антимонопольний комітет вирішив накласти штрафи на  Центренерго, компанії групи  ДТЕК Ріната Ахметова та інших гравців ринку за змову при встановленні цін на вугілля в 2016-2019 роках на загальну суму 775,48 млн грн. Компанії холдингу Ахметова оштрафовані на 552,94 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Комітету.

"Деякі учасники ринку енергетичного вугілля за рекомендацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості синхронно підвищували ціни в 2016-2019 роках", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

АМКУ встановив, що міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня.

"У такій ситуації Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін. Адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах. Тому комітетом прийнято рішення, яким визнано порушення Міністерства, що полягало у створенні умов учасникам ринку енергетичного вугілля для здійснення антиконкурентних узгоджених дій", – інформує АМКУ.

Комітет прийняв рішення накласти штрафи в загальному розмірі 775,483 млн грн на:

ДП Держвуглепостач – 2,29 млн грн;

ДТЕК Трейдінг – 163,45 млн грн;

ДТЕК Дніпроенерго – 125,47 млн ​​грн;

ДТЕК Західенерго – 172,97 млн ​​грн;

ДТЕК Східенерго – 91,05 млн грн;

ПАТ Центренерго – 205,8 млн грн;

Черкаське хімволокно – 14,4 млн грн.

Крім того, в іншій справі, де фігурантами є окремі учасники зазначеного ринку, АМКУ виявив факти, що динаміка зміни ціни у постачальників вугілля – ТОВ "ДТЕК Трейдінг" і ДП "Держвуглепостач" – відповідає динаміці зміни граничної ціни. При цьому на ринку енергетичного вугілля були відсутні об'єктивні причини для одночасної зміни його ціни, підкреслюють в Комітеті.

Аналіз середньозважених базових цін також свідчить, що в період серпень 2016-го-червень 2019 року "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго", "ДПЕК Східенерго", "Черкаське хімволокно" та "Центренерго" купували вугілля за базовим цінами, схожими з граничними цінами, визначеними на нарадах в Міненерговугілля.

АМКУ зазначає, що це свідчить про дії, які є порушенням закону "Про захист економічної конкуренції".

"Під час розгляду справи Комітет проаналізував собівартість видобутку вугілля, його ціни відповідно до біржових котирувань, коливання курсу валют і податкове навантаження. Співвідношення зазначених факторів з цінами, визначеними на нарадах в Міненерговугілля, спростовує наявність об'єктивних причин для вчинення таких схожих дій", – підкреслюється в повідомленні.

У пресслужбі ДТЕК вважають рішення АМКУ необ'єктивним і абсурдним.

"Комітет формалізовано підійшов до розгляду справи, не дослідив ситуацію на ринку і умови ціноутворення, не надав можливості компанії повністю висловити позицію і проігнорував низку важливих аргументів. Також Комітетом не були дотримані процесуальні права сторін –  зокрема розгляд здійснювався за матеріалами, в ознайомлені з якими компанії було відмовлено, незважаючи на її прохання", –  заявили в ДТЕК.

Також в ДТЕК додали, що будуть відстоювати права та інтереси в судовому порядку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини