RU

АМКУ хоче розібратися з "Лівелою" до кінця березня

11.03.2011, 13:15
АМКУ хоче розібратися з
1003da1542543ea3d56c6a79995464f8.jpg

АМКУ хоче розібратися з "Лівелою" до кінця березня
Антимонопольний комітет України (АМКУ) завершить розслідування щодо безакцизного імпорту компанією "Лівела" нафтопродуктів до кінця березня 2011 року. Про це сьогодні під час підсумкового засідання АМКУ повідомив перший заступник голови комітету Юрій Кравченко.

"За попередньою інформацією, у кінці минулого року ця компанія без належного митного оформлення завезла паливно-мастильні матеріали і займала монопольне становище на ринку бензинів, що становить понад 35%..." - сказав Ю.Кравченко, якого цитує УНІАН.

Крім того, за його словами, комітет у цей час розслідує справу щодо 5 основних імпортерів нафтопродуктів за фактом змови на ринку бензину.

"Є справа АМКУ щодо 5 основних імпортерів нафтопродуктів, справа відкрита ще на початку року за ознаками встановлення цін без економічно обґрунтованих причин. Зараз завершується розслідування, і розрахункова сума штрафів становитиме від 300 млн. грн.", - зазначив Ю.Кравченко.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України заявив, що через ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу і ПДВ компанією "Лівела" державний бюджет у 2010 році втратив близько 3 млрд. грн.

ДП "Лівела" почав безподатковий імпорт нафтопродуктів у серпні 2010 року. З 24 листопада 2010 року, за даними Держмитниці, безподатковий імпорт товарів не здійснюється.

На початку грудня 2010 року Президент України доручив АМКУ розслідувати ситуацію з безподатковим ввезенням нафти і нафтопродуктів підприємством "Лівела" в Україну.

ДП "Лівела" є дочірнім підприємством українсько-польського спільного підприємства ТОВ "Тайстра", яке в судовому порядку добилося права на імпорт нафти і нафтопродуктів, природного і зрідженого газу, а також електроенергії без сплати ПДВ, акцизного збору і ввізного мита.

Безподатковий імпорт став можливим згідно з рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчуга (Полтавська обл.) від 19 січня 2004 року і ухвалою Харківського апеляційного суду від 31 травня 2010 року.

Вищий адмінсуд своєю ухвалою від 22 грудня 2010 року залишив у силі рішення Харківського апеляційного суду від 31 травня 2010 року, яким було закрито судочинство у справі про законність ввезення дочірньою компанією "Лівела" нафти і нафтопродуктів без сплати акцизу і ПДВ.

Приймаючи ці рішення, суди керувалися нормами закону "Про захист іноземних інвестицій", прийнятого у 1992 році, згідно з яким підприємства з іноземними інвестиціями мають гарантії держави, що діють на момент здійснення інвестицій.

Оскільки у 1992 році в Україні не було законів з ПДВ і акцизного збору, то практично 100% нафтопродуктів, що увозяться у країну до 2003 року, не обкладалося податками. У 2003 році Закон "Про захист іноземних інвестицій" втратив силу, однак "Тайстра" опротестувала позбавлення пільг самої компанії та її дочірніх підприємств незалежно від дати створення.

Нагадаємо також, що опозиція пов'язує зростання цін на світлі нафтопродукти в Україні з діяльністю "наближеною до владних фірмою "Лівела".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини