RU

АМКУ дозволив Метінвесту купити металургійний комбінат корпорації ІСД

20.05.2021, 17:46
АМКУ дозволив Метінвесту купити металургійний комбінат корпорації ІСД - Фото
Фото: пресслужба ІСД

Антимонопольний комітет України дозволив Metinvest B.V. Ріната Ахметова опосередковано придбати активи Дніпровського металургійного комбінату (ДМК) копрорації ІСД у вигляді цілісного майнового комплексу, що забезпечує роботу підприємства. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Продаж проходить у рамках процедури санації ДМК і є необхідним для запобігання ліквідації підприємства. Компанії, що входять до групи Метінвест, є одними з кредиторів ДМК, вимоги яких визнано в рамках справи про банкрутство, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Під час розгляду заявки Метінвесту на купівлю ДМК, Антимонопольний комітет прийшов до висновку, що угода може мати вплив на ринок товарного чавуну. З огляду на дану обставину АМКУ запропонував Метінвесту взяти на себе зобов'язання, що мають прибрати потенційний негативний вплив на конкуренцію.

Зокрема, АМКУ зобов'язав Метінвест продавати на внутрішньому ринку щорічно не менше 12 000 тонн товарного чавуну за ринковими цінами протягом трьох років після купівлі ДМК.

Найбільшим покупцем товарного чавуну в Україні є  Інтерпайп Віктора Пінчука, уточнили в комітеті.

ВАТ Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського (ДМКД) – одне з найбільших підприємств промислового комплексу України з повним металургійним циклом. Комбінат входить до складу корпорації ІСД. Контрольний пакет акції належить структурам афільованим з російським ВЕБ. Міноритарні власники –  Сергій Тарута й Олег Мкртчан. Із 2017 року в менеджменті ДМК з'явилися керівники, пов'язані з Метінвестом  Ріната Ахметова і Вадима Новинського. З цього часу постачання сировини та збуту готової продукції комбінату здійснювалося через структури Метінвесту.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини