RU

Американські інженери відкрили новий спосіб виробництва електроенергії

09.06.2021, 16:57
Американські інженери відкрили новий спосіб виробництва електроенергії - Фото
Фото: unsplash.com

Інженери Массачусетського технологічного інституту відкрили новий спосіб виробництва електрики з використанням крихітних вуглецевих часток, які можуть створювати струм, просто взаємодіючи з рідиною навколо них. Робота опублікована в науковому журналі Nature.

Нове відкриття стало результатом дослідження вуглецевих нанотрубок професором Майклом Страно. У 2010 році він вперше продемонстрував, що вуглецеві нанотрубки можуть генерувати "хвилі термоЕРС". Коли вуглецева нанотрубка вкрита шаром палива, рухомі імпульси тепла або хвилі термоЕРС переміщаються трубкою, створюючи електричний струм.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

За словами дослідників, рідина витягає електрони з часток, генеруючи струм, який можна використовувати для запуску хімічних реакцій або для живлення мікро- або нанорозмірних роботів. У новому дослідженні вчені показали, що вони можуть використовувати цей електричний струм для запуску реакції, відомої як окислення спирту – органічної хімічної реакції, яка важлива в хімічній промисловості.

"Цей спосіб виробництва енергії абсолютно новий. Ця технологія цікава, тому що все, що вам потрібно зробити, це пропустити розчинник через шар цих часток. Усередині немає складної хімії батарей. Це просто частка, яку ви ставите в розчинник, і вона починає генерувати електричне поле", – каже Страно.

Поточна версія часток може генерувати близько 0,7 вольт електрики на частку. У більш довгостроковій перспективі цей підхід може використовуватися для живлення мікро- або нанорозмірних роботів. Лабораторія Страно вже розпочала створювати роботів такого масштабу, які одного разу можна буде використати в якості діагностичних датчиків у медицині чи датчиків навколишнього середовища.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини