RU

Алюмінієвий гігант із заводом в Україні змінить назву і буде розділений

20.05.2021, 21:25
Алюмінієвий гігант із заводом в Україні змінить назву і буде розділений - Фото
Завод Русал (Фото – пресслужба Русал)

Один із найбільших у світі виробників алюмінію, російська компанія UC Rusal, планує виділити в окрему структуру активи з великими викидами СО2 і змінити назву. Компанію хочуть називати AL+, повідомляє пресслужба Rusal.

"Русал сфокусується на зміцненні своїх позицій як найбільшого виробника алюмінію з низьким вуглецевим слідом, а нова компанія – на розвитку внутрішнього ринку", – заявили в Русалі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Рішення про перейменування рада директорів має прийняти 24 червня.

У компанії додали, що створення нового підрозділу буде сприяти збільшенню капіталізації та її екологічному перетворенню. Найбільшими складовими структури з "брудними" активами стануть 10 російських алюмінієвих і глиноземних заводів. До неї також увійде Північно-Уральський бокситовий рудник.

UC Rusal – великий виробник алюмінію, створений у Російській Федерації. У 2019 виробляв 5,9% всього алюмінію в світі і 6,3% всього глинозему. Володіє 43 заводами в 13 країнах. Для 90% алюмінію компанії використовують "зелену" електроенергію. В Україні володіє Миколаївським глиноземним заводом. До 2019 року бенефіціаром був мільярдер Олег Дерипаска. Найбільший акціонер Rusal – група En+ (56,88%). Бенефіціар цієї групи –  Олег Дерипаска. Дохід Rusal у 2020 році – $8,5 млрд, прибуток – $759 млн.

  • 6 квітня 2018 року Мінфін США вніс до списку санкцій UC Rusal та інші компанії, які на той момент контролював  Олег Дерипаска. Дерипаска володів понад 48% Rusal. У січні 2019 року санкції з Rusal зняли, тому що він скоротив свою частку в компанії до рівня нижче контрольної.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини