RU

Альтернатива російському газу. Компанії із США побудують на Балканах ЗПГ термінал

15.03.2021, 14:43
Альтернатива російському газу. Компанії із США побудують на Балканах ЗПГ термінал - Фото
Підписання меморандуму про будівництво ЗПГ терміналу в Албанії

Міністерство енергетики та інфраструктури Албанії підписало меморандум з американськими компаніями ExxonMobil LNG Market Development і Excelerate Energy про розробку проєкту та будівництво терміналу з переробки зрідженого газу (ЗПГ) в порту міста Вльора. Про це йдеться в пресрелізі Excelerate Energy.

Проєкт включає будівництво термінала для імпорту ЗПГ, збільшення потужностей ТЕС у місті Вльора, а також налагодження постачання ЗПГ до Албанії і сусідніх Балканських країн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Excelerate Energy займеться техніко-економічним обґрунтуванням проєкту, який буде представлений у третьому кварталі 2021 року.

Постачати зріджений газ до нового термінала буде ExxonMobil. Передбачається, що перше імпортне постачання із США може початися вже в 2023 році.

Проєкт спрямований на підвищення енергобезпеки Албанії і балканського регіону, а також на диверсифікацію постачання енергоресурсів, прокоментувала підписання документа міністр енергетики Белінда Баллуку.

У грудні 2020 року територією Албанії через Транс-Адріатичний газопровід, що входить до системи Південного газового коридору, почалося транспортування азербайджанського газу до країн Південної Європи.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини