Alibaba заявив про руйнівний вплив коронавірусу на економіку

14.02.2020, 12:09
Alibaba заявив про руйнівний вплив коронавірусу на економіку - Фото
Фото: depositphotos.com

Китайський рітейлер Alibaba Group попередив про найсильніший вплив спалахів коронавірусу на виробництво і споживання в Китаї та у всьому світі. Епідемія призвела до різкої зміни моделей поведінки продавців і споживачів, повідомляє Bloomberg.

Згідно зі звітом компанії за квартал, що закінчився у грудні, її виручка зросла на 38% до 161,5 млрд юанів ($23,1 млрд), а чистий прибуток зріс на 58% (52,3 млрд юанів).

За словами головного виконавчого директора Alibaba Group Деніела Чжана і головного фіндиректора Меггі У, через коронавірус багато працівників не можуть отримати замовлення або виконати свою роботу. Також змінилися моделі поведінки споживачів, які відмовляються від покупок, зокрема від туристичних поїздок і походів у ресторани.

У компанії заявили, що епідемія негативно вплинула на загальну економіку КНР, особливо на роздрібний і сервісний сектори. Чжан підкреслив, що постачання продуктів харчування росте, але такі області, як одяг і електроніка, стикаються із логістичними проблемами.

В агентстві зазначили, що Alibaba розробляє спеціальні програми для підтримки своїх продавців, зокрема знижуючи збори, які вона стягує, і надаючи субсидії для персоналу в доставці. Компанія намагається зберегти свій персонал в безпеці, переводячи його на роботу з дому.

На думку аналітиків Bloomberg, продажі рітейлера можуть скоротитися в наступному кварталі, навіть якщо спалах вірусу вщухне, так як логістичні і виробничі збої, з якими стикаються торговці, потребують часу на їхнє усунення.

Читайте російською: Alibaba заявил о разрушительном влиянии коронавируса на экономику

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса