RU

Акцизні надходження з тютюну в держбюджет збільшаться на 70%

28.10.2008, 17:40

У жовтні 2008 року акциз на тютюнові вироби принесе до державного бюджету України 390 млн. гривень, що на 70% більше, ніж тютюновий акциз приніс у 2007 р. Про це повідомив сьогодні під час круглого столу начальник управління акцизного збору при Державній податковій адміністрації України Григорій Синиця, якого цитує прес-центр Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну".

Так, за його словами, загалом більше половини акцизних надходжень до бюджету в минулому місяці припадає саме на тютюнові вироби. Меншу частину становлять усі інші види акцизного збору: з алкогольної продукції, палива, продажу машин тощо.

Як повідомляли, з 1 вересня 2008 р. набув чинності Закон "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби", прийнятий парламентом 31 липня 2007 року.

Так, з вказаного дня ставки акцизного збору в твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарок становитимуть 12,5 грн. за 1000 шт., для сигарет з фільтром – 30 грн. за 1000 шт.

Крім того, ставки акцизного збору у відсотках до обороту з реалізації товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарок становитимуть 16%, для сигарет з фільтром також - 16%.

Нагадаємо, згідно з законопроектом "Про внесення змін до Закону Україну "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" № 3281, з 1 січня 2009 року пропонується знову збільшити ставки акцизного збору на тютюнові вироби.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини