RU

Активи в Криму. Нафтогаз збільшив суму вимог до Росії

10.01.2020, 13:17
Активи в Криму. Нафтогаз збільшив суму вимог до Росії - Фото
Юрій Вітренко (Фото: Степан Франко/ЕРА)

НАК Нафтогаз України подає оновлені позови проти Росії до Третейського суду Гааги, вимагаючи зобов'язати РФ виплатити групі більше $7 млрд компенсації за втрату можливості використовувати своє майно в Криму. Про це розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв'ю LIGA.net.

"Ми подаємо зараз оновлені позови проти Росії за втрату можливості використовувати наше майно в Криму. І там велика сума вимог - $5 млрд без урахування відсотків. Але з відсотками це вже більше $7 млрд", - сказав топ-менеджер НАКу.

За його словами, рішення суду, яке і визначить суму компенсації, буде або "в кінці 2020, або 2021 року".

Читайте також: Рубалися з Газпромом за кожен пункт. Інтерв'ю з Юрієм Вітренком після переговорів з РФ

  • Нафтогаз разом з шістьма своїми "дочками" ініціював арбітражне провадження в суді Гааги проти РФ в жовтні 2016-го. Суд визнав, що РФ порушила ряд положень Угоди про захист інвестицій між Україною і Росією, експропріювавши активи групи в Криму, за що вона зажадала $5,2 млрд компенсації. У Чорноморнафтогаз - однієї з "дочок" Нафтогазу - говорили, що Гаазький арбітраж може підраховувати суму збитку близько 1,5 року.
  • До окупації Криму в 2014 році Нафтогаз володів там буровими установками, флотом та іншим майном. Повідомлялося, що окупаційна влада розглядає можливість відправки захоплених бурових установок до Сирії.

Читайте російською: Активы в Крыму. Нафтогаз увеличил сумму требований к России

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини