RU

Активи 48 недержавних пенсійних фондів зросли на 20%. На чому заробляли

11.12.2020, 14:29
Активи 48 недержавних пенсійних фондів зросли на 20%. На чому заробляли - Фото
Фонд продає активи оптом

Активи 48 з 55 недержавних пенсійних фондів із початку 2020 року зросли на 20% до 1,9 млрд грн (без урахування активів корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ), свідчать дані Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів.

Фонди змогли наростити активи за рахунок інвестування активів переважно в нерухомість, єврооблігації, банківські метали, валютні депозити і доларові ОВДП, йдеться в звіті Асоціації.

За підсумками 9 місяців, тільки 6 недержавних пенсійних фондів продемонстрували падіння вартості активів: відкритий фонд Ніка (-56,73%), професійний фонд Хлібний (-30,59%), "Золотий вік" (-8,79%), "Довіра-Україна" (- 3,27%), КПФ "Стирол" (-1,45%) і відкритий НПФ "Українська ощадна скарбниця" (-0,29%).

Діяльність трьох компаній: Стирол, Хлібний і Ніка була заблокована і спричинила скасування ліцензії з управління активами.

У УААПФ відзначають, що поради вищевказаних фондів, всупереч вимогам закону, не переуклали договори з новими КУА, а державний регулятор НКЦПФР не вплинув на ситуацію.

Читайте також: Кращі пенсійні системи Європи і крах у Чилі: на що важливо дивитися Україні

  • У Верховній Раді зареєстрований другий законопроєкт №4408-1 про створення професійної накопичувальної пенсійної системи, в якій на обов'язковій основі братимуть участь громадяни, які працюють на шкідливих виробництвах або у важких умовах праці, що дає право на пільгову пенсію.

  • 44 недержавних фонди виплатили 88,7 млн ​​грн пенсій за перші три квартали 2020 року, повідомляється на сайті Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів.

Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини