RU

Ахметов втратив за рік $8 млрд., але залишається найбагатшим

29.11.2012, 15:54
Ахметов втратив за рік $8 млрд., але залишається найбагатшим - Фото
Рінат Ахметов (фото - прес-служба фонда Ріната Ахметова)
Оцінка активів найбагатших українців проводилась виданням Корреспондент спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital.

Як повідомляє
Корреспондент.net, на першому місці рейтингу "Золота сотня", як і в попередні сім років, - мільярдер Рінат Ахметов. У порівнянні з минулим роком його статок скоротився на третину, з $25,6 млрд. до $17,8 млрд.

Видання пояснює це здешевленням сировини, а саме руди, на світових ринках, а також зниженням інвестиційної привабливості України, де знаходяться основні підприємства Ахметова.

На другому місці з великим відривом слідує
Ігор Коломойський. Його активи впали майже удвічі - з $6 млрд. до $3,4 млрд. На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. Його активи коштують $3,3 млрд.

На четвертому - партнер Коломойського,
Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в $3,25 млрд. У цілому, пише видання, статки першої п'ятірки списку сильно впали. Зросли лише активи Дмитра Фірташа, який посідає №5 у списку - з $2,2 млрд. вони підскочили до $3,2 млрд.

Видання зазначає, що перші п'ять учасників Золотої сотні сумарно володіють активами, що дорівнюють статку решти 95 учасників рейтингу, разом узятих. В цілому, перша сотня найбільш заможних українців втратила 25% свого капіталу. Три найбільші бізнес-групи - СКМ, Приват і EastOne - за рік втратили від 30% до 40% своєї фінансової ваги.

Як повідомляється, син президента Олександр Янукович за рік піднявся в списку 100 найбагатших українців із 70-го на 61-е місце. Його статки за цей час зросли з $130 млн. до $133 млн. Підйом у списку стався завдяки здешевленню активів більшості учасників. Янукович-молодший вперше потрапив до списку в минулому році.

У першій десятці рейтингу - сім сталеварів, два аграрія і один представник хімпрому. 14 осіб із Золотої сотні заробили капітал в металургії, внесок якої у ВВП - понад 34%. Ще 31 бізнесмен зробив своєю опорою аграрний сектор і харчопром. Для двох десятків інших мільйонерів із сотні сільське господарство - не основний, але все ж важливий бізнес.

Видання зазначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом з Донецька і області. Регіон дає країні 25% багатих людей, в той час як в області живуть менше 10% населення країни.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини