RU

Акімова: Проект Податкового кодексу ще далекий від досконалості

13.10.2010, 11:30
Акімова: Проект Податкового кодексу ще далекий від досконалості - Фото
c48a684ba1acd95f8d0970d8d965dfe3.jpg

Акімова: Проект Податкового кодексу ще далекий від досконалості
Завдяки зусиллям Президента України з проекту Податкового кодексу вдалося вилучити найбільш скандальні моменти, однак документ ще далекий від досконалості. Про це заявляє перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

Як повідомляє "Дєло", зокрема, І.Акімова зазначила, що процес підготовки проекту Податкового кодексу постійно перебуває у полі зору Президента України. "Завдяки позиції глави держави перший варіант розробленого урядом проекту Кодексу був відхилений тому, що мав дискримінаційний характер щодо платників податків", - зазначила вона.

Також замглави Адміністрації Президента наголосила, що на вимогу глави держави допрацьований проект Кодексу вже не містить норм про продовження термінів проведення перевірок і розширення прав податкових органів. "Вилучені норми про контроль за здійсненням операцій готівкою, огляд житла громадян. З проекту прибрані пільгові податкові режими для окремих територій, що могло привести до порушення умов справедливої конкуренції", - повідомила вона.

За словами І.Акімової, хоч внесений у парламент урядовий проект Податкового кодексу демонструє істотне позитивне просування у напрямі захисту прав та інтересів платників податків, у ньому ще присутній ряд ризикованих моментів, які можуть негативно впливати на господарську діяльність і щодо яких треба знайти взаємоприйнятний компроміс у суспільстві. "Передусім це стосується заборони на включення у витрати платника податків на прибуток витрат на товари, придбані у платників єдиного податку. Ця норма робить економічно невигідною співпрацю суб'єктів спрощеної системи з підприємствами, які оподатковуються на загальних підставах", - зазначила замглави Адміністрації Президента.

За її словами, вводяться нові пільги, які можуть завдати збиток вітчизняним товаровиробникам. "Наприклад, передбачається звільнення від ПДВ постачання дитячого одягу і взуття, а також широкого спектру виробів з деревини (деревостружкові, деревно-волокнисті плити, фанера тощо), що створить більш сприятливі умови для імпортерів цієї продукції і негативно вплине на роботу вітчизняних виробників", - наголосила І. Акімова.

Вона також зазначила, що у проекті значно розширяються повноваження Кабінету Міністрів у сфері оподаткування. "Такий підхід не тільки не узгодиться з Конституцією України, але й створює ґрунт для нестабільності податкових правил, сужения прав платників. Недопустимим є визначення урядом переліку витрат платників податку на прибуток, які займаються видобутком корисних копалин (йдеться про віднесення витрат на конкретний об'єкт необігових активів); порядку проведення контрольних перевірок, обстежень приміщень і територій (крім житла громадян, що вже виключено). Необґрунтованим є відстрочка до 2014 року введення оподаткування транспортним збором при першій реєстрації літаків і вертольотів. У Кодексі не збережений нинішній порядок здійснення платежів без прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків фізичними особами, які за своїми релігійними або іншими переконаннями відмовляються від такого номера. Процедура отримання платником права на автоматичне відшкодування ПДВ виписана нечітко. Не можна погодитися з розширенням можливості отримання податковими органами інформації, що містить комерційну таємницю", - повідомила вона.

"Водночас спільна робота представників виконавчої влади і профільного парламентського комітету з врегулювання зазначених та інших проблемних питань проекту вже ведеться", - наголосила І.Акімова.

Ірина Акімова: біографія та добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини