RU

Ажіотажу немає. НБУ не продавав і не купував валюту

02.04.2020, 09:53
Ажіотажу немає. НБУ не продавав і не купував валюту - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

1 квітня Національний банк не продавав і не купував валюту на міжбанківському валютному ринку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Ринок балансувався без нашої участі - при незначних коливаннях і переважно навколо позначки 27,7 гривень за долар США", - йдеться в повідомленні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У НБУ відзначають, що попит і пропозиція валюти з боку бізнесу в цілому були врівноважені. Немає ажіотажного попиту на валюту і у населення. У Нацбанку навіть говорять, що після пікового попиту 10-18 березня валюту більше продають, ніж купують. Чистий продаж валюти населенням через каси та Інтернет з початку року перевищив $300 млн.

В НБУ нагадують, що минулого року для згладжування коливань у сторону зміцнення гривні викупили до резервів майже $8 млрд. Цього року для згладжування коливань в іншу сторону продали $1,4 млрд. В обох випадках регулятор діяв абсолютно дзеркально і, згладжуючи коливання, не порушував принципу ринкового курсоутворення, підкреслюють в НБУ.

Зараз міжнародні резерви України становлять близько $25 млрд. Цього достатньо для виконання всіх зобов'язань України і згладжування надмірних коливань на валютному ринку. У НБУ не планують фіксувати курс на певному рівні - його і далі буде визначати ринок. Коливання можуть відбуватися в обидва боки залежно від стану справ в економіці і швидкості проведення реформ, підкреслюють у Нацбанку.

Читайте російською: Ажиотажа нет. НБУ не продавал и не покупал валюту

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини