RU

Агросектор може стати локомотивом для економіки, - Калєтнік

20.07.2012, 17:48
Агросектор може стати локомотивом для економіки, - Калєтнік - Фото
Григорій Калєтнік
Українські аграрії могли бути стати локомотивом для економіки України в період наближення світової продовольчої кризи. Таку думку висловив голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калєтнік.

За його словами, поштовхом для розвитку галузі в цілому може стати розвиток кооперації. "Створення сільгоспкооперативів в Україні буде сприяти формуванню справедливої ​​закупівельної ціни", - упевнений він.

Калєтнік пояснив, що сьогодні проблема приватних домоволодінь полягає в тому, що вони не можуть укласти договори з великими реалізаторами на їх продукцію - оптовими ринками, магазинами. У результаті вибудовується цілий ланцюжок посередників, споживач отримує продукцію за завищеними цінами, а виробник не може заробити.

На користь ідеї про підтримку сільськогосподарських кооперативів говорить і статистика. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, на початок 2012 року в Україні було зареєстровано 774 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), що на 30,5% більше, ніж у минулому році. Найбільша їх кількість налічується у Житомирській області - 96, Вінницькій - 86, Івано-Франківській - 66 і АР Крим - 59. Членами цих об'єднань є більш 20 тисяч чоловік. "У користуванні членів цих кооперативів знаходиться 19,1 тис. га посівних площ, 20,7 тис. голів корів", - стверджує міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

У профільному комітеті відзначають, що зараз в парламенті чекають розгляду кількох  законопроектів, які можуть полегшити діяльність СОК. Якщо вони отримають розвиток, то можуть значно збільшити кількість вітчизняної продукції як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН оголосила 2012 рік Міжнародним роком кооперативів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини