Агрокомітет засекретив розгляд законопроекту про ринок землі

18.10.2019, 11:19
Агрокомітет засекретив розгляд законопроекту про ринок землі - Фото
Фото: depositphotos.com

Аграрний комітет підтримав законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" на закритому засіданні комітету, про який не було повідомлено пресі і учасникам ринку.  Цю інформацію LIGA.net підтвердили депутати-учасники аграрного комітету, а пізніше повідомили про те, що засідання відбулося о 9 ранку в п'ятницю і парламенту рекомендували прийняти за основу альтернативний урядовому законопроект про ринок землі.Даний законопроект був внесений депутатами від партії "Слуга народу" як альтернативний урядовому.

Він встановлює перехідний період для участі іноземців в придбанні землі сільськогосподарського призначення і передбачає запобігання концентрації земельних ділянок на рівні громад.

Засідання комітету повинно було відбутися 18 жовтня о 13:30, проте його в останній момент перенесли на 9:00. Преси на заході не було. На 13.30 тепер анонсована зустріч з аграріями.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства опублікувало для обговорення законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Згідно із законопроектом, з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Можливість купувати землю буде в українських фізичних і юридичних осіб, територіальних громад та держави.

Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни.

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу - нормативна грошова оцінка.

Читайте російською: Агрокомитет засекретил рассмотрение законопроекта о рынке земли

 

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю