RU

Аграріям придумали новий податок

17.02.2012, 09:29
Аграріям придумали новий податок - Фото
373de7a2ecfd8358388224f91e9f9af3.jpg
Аграріям слід готуватися до посилення податкового тиску - в Партії регіонів пропонують ввести 1-відсотковий збір за користування землею сільськогосподарського призначення. Це змусить власників землі та її орендарів платити до місцевих бюджетів до 4,5 млрд.грн. на рік. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Збір поставлять на землю".

Як відзначає видання, глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік (Партія регіонів) зареєстрував законопроект N10051, яким запропонував розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі. Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом. Це, за розрахунками автора законопроекту, дозволить місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 млрд.грн. на фінансування розвитку сільської місцевості. Введення даного збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також йдуть в місцеву казну. З 1 січня 2012 року уряд підвищив оціночну нормативну вартість землі на 75,6%, вперше з 1995 року, нагадує видання.

Експерти розцінюють ініціативу депутата, як чергову спробу підсилити податковий тиск на сільгоспвиробників.

Є висока ймовірність, що введення цього збору будуть протистояти навіть у самій Партії регіонів, зазначається в статті. Глава комітету Верховної ради з питань фінансової, банківської, податкової та митної політики  Віталій Хомутиннік  пояснив, що мета Податкового кодексу - не збільшити, а скоротити кількість податків і зборів. Його колега по фракції і комітету Олег Царьов запевняє, що в умовах підвищення нормативної оцінки землі в 1,8 рази, а також складних погодних умов - сухої осені та морозної зими, виникає питання доцільності введення запропонованого збору.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини