RU

Аграрії вже зібрали 5 млн. тонн зернових

06.07.2012, 14:42
Аграрії вже зібрали 5 млн. тонн зернових - Фото
Фото: ЕРА
Станом на 6 липня сільгосппідприємства зібрали 26% площ від запланованих 10,3 млн. га ранніх зернових, або 2,67 млн. га. Зараз йде збір пшениці, ячменю, жита, ріпаку, гороху. Валовий збір врожаю на сьогодні становить уже 4,978 млн. тонн при середній врожайності 18,7 ц/га. Про це повідомив директор департаменту рослинництва Міністерства аграрної політики і продовольства Олександр Демидов.

"Зібрано 26% площ, це 2,6 млн. га. Ми маємо сьогодні 5 млн. тонн зерна. З них пшениці 3,3 млн. тонн, ячменю - 1,5 млн. тонн. Йде збирання жита, гороху та ріпаку. Зазначу, що Одеська область вже намолотила 1 млн. тонн ранніх зернових", - зазначив Демидов, якого цитує прес-служба міністерства.

Демидов також додав, що через посуху в ряді південних і східних регіонів складна ситуація з ранніми зерновими - пшеницею і ячменем. "Звичайно, в поточному році ситуація складна. У південному регіоні близько 200 тис. га посівів постраждали від посухи. Це ряд районів в Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській області", - сказав він.

У свою чергу директор департаменту підкреслив, що зараз в збиральну кампанію вже включилися центральні регіони країни: Київська область, Хмельницька, Вінницька, Черкаська, де зосереджені основні обсяги посівів пшениці, де опадів було достатньо. Тому тут середня врожайність пшениці і ячменю стоїть на рівні середньорічних показників - понад 30 ц/га. Він також додав, що при таких жарких погодних умовах посіви пшениці і ячменю менш вражені хворобами і шкідниками, тому близько 70% врожаю, що на сьогодні надійшло на елеватори, є продовольчим зерном.

Всього, за прогнозом міністерства, урожай ранніх зернових очікується на рівні 20-21 млн. тонн. При цьому слід нагадати, що Україна в середньому споживає продовольчого зерна близько 6 млн. тонн, а в наявності такого зерна торішнього врожаю на елеваторах поки 6,5 млн. тонн. Директор департаменту землеробства також підкреслив, що при сприятливих погодних умовах урожай пізніх зернових, зокрема кукурудзи, очікується в 23 млн. тонн. В цілому валовий збір прогнозується на рівні близько 45-47 млн. тонн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини