RU

Аграрії можуть виробляти більше 5 млн. т бензину, - Мінагропрод

26.03.2012, 14:40
Аграрії можуть виробляти більше 5 млн. т бензину, - Мінагропрод - Фото
Фото: ЕРА
Надлишок виробництва цукрових буряків, що виник у зв'язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива. При таких умовах аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави в світлих нафтопродуктах. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

"Зараз ми завершуємо переговори з Бангладешом та іншими країнами з реалізації цукру. Також ми плануємо скоротити імпорт і використання цукрозамінників, оскільки це не тільки шкодить цукровій галузі, а й здоров'ю населення. Крім того, одним з перспективних напрямів аграрної галузі є виробництво біопалива, в тому числі й з цукрового буряка", - зазначив Присяжнюк, якого цитує прес-служба Мінагропроду.

У міністерстві нагадали, що недавно Присяжнюк з робочим візитом відвідав Вашингтон, де провів зустріч в Держдепартаменті сільського господарства США, де серед інших питань обговорювалися і перспективи виробництва біопалива.

"В результаті переговорів ми досягли домовленості, що між Україною і США буде підписаний Меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвитку біопалива", - зазначив Присяжнюк.

Як повідомив голова Мінагрополітики, при ефективній переробці цукрових буряків та кукурудзи аграрна галузь України зможе забезпечити половину внутрішньої потреби в світлих нафтопродуктах.

"Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх в обсязі більше 11 мільйонів тонн. В цей же час наша аграрна галузь може дати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. Сьогодні ми разом з Міністерством палива та енергетики завершуємо роботу над законопроектом щодо обов'язкового використання світлих нафтопродуктів і певних пільг і мотиваторів для розвитку цього напрямку ", - зазначив Присяжнюк.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини