RU

Аграрії готові вийти на акції протесту

24.11.2010, 14:25
Аграрії готові вийти на акції протесту - Фото
07f79fa2f4def3f8b663e36cb78e9760.jpg

Аграрії готові вийти на акції протесту

Асоціація фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) закликає уряд скасувати обмеження на експорт зерна, накласти вето на Податковий кодекс і зберегти мораторій на продаж землі. Про це йдеться у заяві АФЗУ, текст якої є у ЛІГАБізнесІнформ.

У заяві зазначено, що квотування експорту зерна та інші обмеження на постачання зерна за кордон нічим не обґрунтовані і є виявом протиправного самоуправства і свавілля чиновників. "Адже Україна цього року зібрала третій за роки незалежності врожай зернових - понад 41 млн. тонн. А для повного забезпечення внутрішніх потреб держави досить 25 млн. тонн", - зазначають аграрії.

"Через штучні і надумані причини блокування експорту зерна прямі втрати вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників досягли астрономічного показника - майже 15 млрд. грн.", - сказано у заяві.

Враховуючи це АФЗУ принципово вимагає скасувати постанову уряду від 4 жовтня 2010 року N938 "Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 року, і затвердження Порядку видачі ліцензій на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції і розподіли квот". "До всього іншого, цей документ прийнятий з порушенням Закону "Про державну підтримку сільського господарства", - зазначають в АФЗУ.

Фермери також закликають Президента України Віктора Януковича накласти вето на прийнятий парламентом Податковий кодекс, "вступ у дію якого завдасть нищівного удару по вітчизняному аграрному комплексу, який розвивається завдяки малому бізнесу". "Цей кодекс стане жорсткою петлею для аграрного сектору, зробить з нього безперспективного донора на десятиріччя вперед", - наголошують аграрії.

Крім того, АФЗУ вимагає зберегти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. "Робити це до прийняття ряду законів, зокрема, "Про державний земельний кадастр", "Про ринок земель сільськогосподарського призначення", означає завдати нищівного і непоправного удару по інтересах громадян і держави, остаточно криміналізувати цю сферу", - зазначено у заяві.

Асоціація фермерів і приватних землевласників України заявляє, що у разі ігнорування вимог і інтересів українського селянства АФЗУ 25 листопада 2010 року почне роботу з підготовки і проведення всеукраїнських акцій протесту.

Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини