RU

Афганцям і чорнобильцям підвищили соціальні виплати

05.10.2011, 17:37
Афганцям і чорнобильцям підвищили соціальні виплати - Фото
b831872ba71210211abcfc2729c05a61.jpg

Афганцям і чорнобильцям підвищили соціальні виплати

Уряд України ухвалив рішення про підвищення соціальних виплат для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій і постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко на брифінгу 5 жовтня у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, основний розмір пенсій інвалідам війни підвищується з наступного року на 20% - в середньому з 2 589 грн. до 3 112 грн. Доплати до пенсій або щомісячна допомога членам сімей загиблих підвищується на 30% (з 275 грн. до 358 грн.). Сім'ї померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни отримають збільшення допомоги на 23,5%, а сім'ї померлих учасників бойових дій - на 30%.

Також в наступному році на 20% збільшується розмір щорічної грошової допомоги до Дня Перемоги. Так, інваліди першої групи Великої Вітчизняної війни і війни в Афганістані отримають в 2012 році 1200 грн.

Тігіпко зазначив, що в підписаному меморандумі про взаємодію і співпрацю між Кабінетом міністрів і Українським союзом ветеранів Афганістану передбачається істотне підвищення пенсійних і соціальних виплат для інвалідів війни, виплати сім'ям загиблих, а також - разові допомоги до Дня Перемоги. Збільшуються також державні витрати на забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, санаторно-курортне лікування.

Нагадаємо, Кабмін і представники всеукраїнських громадських організацій афганців і чорнобильців підписали 30 вересня меморандум про взаємодію щодо соцзахисту цих категорій громадян, що передбачає створення постійно діючих консультаційних рад між урядом і цими організаціями для спільного визначення подальших дій з підвищення рівня соціального захисту.

20 вересня, на площі перед парламентом афганці та чорнобильці проводили акцію протесту, виступаючи проти скасування пільг для них. Через декілька годин після початку акції учасники пікету зламали огорожу на площі перед парламентом і спробували взяти штурмом будівлю Верховної Ради. Шлях їм перегородили співробітники спецпідрозділів міліції, які оточили будівлю парламенту, вхідні двері були заблоковані зсередини. Законопроектом №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" пропонувалося позбавити пільг 16 категорій громадян, в тому числі чорнобильців, афганців, дітей війни та інших.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини