Аеропорти України просять допомоги у держави

01.04.2020, 13:30
Аеропорти України просять допомоги у держави - Фото
Фото: Денис Кацило/LIGA.net

Авіагалузь зазнає збитків через припинення польотів під час карантину, просить про держпідтримку і пропонує заходи

Асоціація "Аеропорти України" цивільної авіації (ААУЦА) звернулася до керівництва країни з проханням про допомогу у зв'язку з зупинкою авіаперевезень на час карантину, і, відповідно, припиненням фінансових надходжень у всіх учасників ринку. Про це йдеться у відкритому листі ААУЦА.

Наголошується, що зараз обсяги коштів авіапідприємств недостатні і не дозволять забезпечити їхнє функціонування в умовах продовження карантину. "Без підтримки держави аеропорти і провайдер повітряного руху - Украерорух не будуть здатні виконувати покладені на них завдання, зокрема в інтересах національної безпеки та оборони держави, і будуть змушені зупинити свою діяльність і будь-які польоти у повітряному просторі України", - йдеться в листі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Тому в ААУЦА просять державу підтримати авіаційну галузь і пропонують:

- затвердити цільову держпрограму підтримки авіагалузі;

- виділити з держбюджету аеропортів та Украероруху дотації на фінансування послуг авіакомпаніям і польоти повітряних суден Міністерства оборони;

- надати аеропортам, авіапідприємствам пряму безповоротну грошову держдопомогу на забезпечення мінімального функціонування;

- звільнити авіапідприємства від ПДВ, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб на другий-четвертий квартали 2020 року.

В Асоціації відзначають, що деякі уряди вже виділили кошти для підтримки авіагалузі. Зокрема, уряд Естонії - 2 млрд євро, Литва - 5 млрд євро, Польща - 50 млрд євро, Туреччина - $16 млрд.

Читайте також: Чи зможуть МАУ і SkyUp пережити найбільшу кризу в історії авіації

Читайте також: Президент МАУ: Гроші за квитки повернемо. В майбутньому. Інтерв'ю з Євгеном Дихне

Асоціація "Аеропорти України" цивільної авіації (ААУЦА) створена в 1992 році для сприяння розвитку аеропортів і авіапідприємств України. До неї входять 95 підприємств і організацій з 15 країн світу, зокрема 21 аеропорт України, ДП Украерорух, ДП "Антонов", ДАП "Україна", хендлінгові, кейтерингові, паливнозаправні компанії. З 2014 року ААУЦА є членом Ради Аеропортів Європи, членами якої є близько 500 аеропортів і авіапідприємств Європи.

Читайте російською: Аэропорты Украины просят помощи у государства

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы