RU

Аеропорт у Закарпатті. Укрінфрапроєкт відібрав дві локації для будівництва

06.11.2020, 13:59
Аеропорт у Закарпатті. Укрінфрапроєкт відібрав дві локації для будівництва - Фото
Покинутий аеродром в Мукачеві (Фото: Андрій Балога/Facebook)

У Мукачеві та Середньому (Закарпатська область) розпочався перший етап проєктування нового аеропорту в Закарпатті. Про це в Facebook написав Кирило Хомяков, глава Державного агентства інфраструктурних проєктів (Укрінфрапроєкт).

"Почали перший етап – інженерно-геодезичні вишукування для визначення висотних перешкод. Далі будемо визначати найоптимальніше місце для розміщення злітно-посадкової смуги і почнемо роботу над проєктуванням", – написав Хомяков.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Розміщення злітно-посадкової смуги (ЗПС) в Мукачеві і Середньому буде можливим без обмежень щодо довжини і можливостей зльоту/посадки. Такі обмеження зараз існують в аеропорту Ужгород.

Для будівництва аеропорту спочатку розглядалися чотири можливі локації: Хуст, Ратівці, Середнє і Мукачево. Будівництво ЗПС в Хусті виявилося неможливим через наявність місцевих доріг і будівель рибного господарства.

У Ратівцях ділянка виявилася розділена на три частини магістральним газопроводом і нафтопроводом "Дружба". Ділянка в Ратівцях також розташована занадто близько до державного кордону (7 км), що створює додаткові обмеження.

Раніше Хомяков заявляв, що будівництво аеропорту триватиме три роки, а на реалізацію проєкту витратять 3-4 млрд грн.

Будівництво нового аеропорту на Закарпатті розглядається як можливість відновлення регулярного авіасполучення між Закарпаттям та іншими регіонами, і закордоном. Для реалізації цієї мети не підходить вже існуючий аеропорт Ужгород. За словами глави Мінінфраструктури Владислава Криклія, цей аеропорт незручний через близькість до словацького кордону і залежність польотів від словацької сторони.

  • У листопаді 2019 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в бюджет 2020 року закладене фінансування на будівництво аеропорту в Мукачеві. Тоді ж міськрада Мукачева опублікувала проєкт будівництва міжнародного аеропорту Мукачево на базі колишнього військового аеродрому.
  • У серпні 2020 року Криклій заявив, що проєкт будівництва аеропорту в Мукачеві включений до Державної цільової програми розвитку аеропортів.
  • 25 вересня Криклій заявив, що на Закарпатті планують побудувати новий аеропорт, який замінить аеропорт "Ужгород". Тоді на проєктні та передпроєктні роботи вже було затверджене фінансування розміром 30 млн грн.
  • 2 листопада в Укрінфрапроєкті заявили, що новий аеропорт Закарпаття збираються будувати в одній із чотирьох локацій: в Мукачеві, Хусті, Середньому і Ратівцях.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини