RU

Адмінсуд Києва розгляне справу про незаконну ліквідацію скандальної ДАБІ

09.07.2020, 15:03
Адмінсуд Києва розгляне справу про незаконну ліквідацію скандальної ДАБІ - Фото
Фото: facebook.com/OACK.640

В Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) надійшов позов про визнання незаконною постанови Кабмінету міністрів, якою ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Відкрито провадження, повідомляє прес-служба ОАСК.

У позові також вимагають визнати недійсною постанову №219 від 13.03.2020 р. "Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду".

"На думку позивача, оспорювані постанови порушують норми Законів України про "Про архітектурну діяльність" та "Про регулювання містобудівної діяльності", суперечать один одному і створюють ситуацію невизначеності між органами державної влади, відповідальними за цю сферу", - відзначають в повідомленні.

Суд розглядатиме справу за правилами загального позовного провадження і призначив підготовче судове засідання на 12 серпня.

Згідно Єдиного держреєстру судових рішень, позивачем у цій справі виступає громадська організація "Мінбуд", створена 4 березня 2020 року й зареєстрована в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, пише  Інтерфакс-Україна.

Уточнюється, що серед засновників ГО: керуючий власник девелоперської компанії ОМОКС, забудовника ЖК "Чайка", Олексій Кулагін з дружиною Оксаною, а також президент Всеукраїнського союзу виробників будматеріалів Іван Салій.

Засновником Мінбуду, за даними Єдиного держреєстру, значиться також глава комітету Незалежної медіа-профспілки України в місті Києві Владислав Сидоренко.

  • 5 березня президент України Володимир Зеленський  заявив, що чекає на ліквідацію ДАБІ в найближчі два тижні.
  • 13 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін створює замість ДАБІ три нових відомства: Державну сервісну службу містобудування, Державне агентство техрегулювання і Державну інспекцію містобудування. Детальніше тут.
  • У кінці травня в Україні створено новий держорган замість скандальної ДАБІ.
  • 1 липня Кабінет міністрів схвалив введення єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що мета нової системи - максимальна автоматизація і прозорість усіх процесів в галузі.Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини