RU

98% українських товарів вільно вийдуть на ринок Великобританії

09.10.2020, 12:09
98% українських товарів вільно вийдуть на ринок Великобританії - Фото
Ілюстративне фото: pixabay

Після закінчення перехідного періоду, передбаченого угодою про вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу, 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великобританії, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%. Про це йдеться в новій Угоді про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Підписання Угоди гарантує Україні преференційний доступ до ринку Британії, що є важливою складовою розвитку взаємовигідних відносин між країнами. Зокрема, квотування щодо деяких товарів збільшиться від 13 до 20%, що буде стимулювати український експорт. Крім того, умови доступу до ринку Великобританії та ЄС будуть розширені, адже їхній перегляд відбудеться вже в 2022 році ", – заявив торговий представник України Тарас Качка.

Угода передбачає рівень лібералізації умов торгівлі товарами і послугами між Україною і Сполученим Королівством на рівні не нижче, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З дати набрання чинності угоди відбудеться повна лібералізація 98% товарної номенклатури, а з 2023 для України лібералізованими будуть ще 2%.

Кількість тарифних квот для України становить 36 + 4 додаткових. Нульові тарифні квоти встановлюються британською стороною додатково до наданих у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

При цьому, Україна отримує більш скорочений термін для перегляду торговельних положень Угоди (2 роки після набрання чинності) порівняно з Угодою про асоціацію.

  • 8 жовтня, президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Борис Джонсон підписали угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і партнерство між державами.
Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини