RU

85 млн людей можуть втратити роботу через нові технології – ВЕФ

21.10.2020, 14:42
85 млн людей можуть втратити роботу через нові технології – ВЕФ - Фото
Ілюстративне фото (Фото: pixabay.com)

85 млн працівників можуть втратити свою роботу до 2025 року через автоматизацію та впровадження технологій. Про це свідчить звіт Всесвітнього економічного форуму.

У той же час, автоматизація роботи повинна створити 97 млн ​​нових робочих місць. Вони будуть більш адаптовані до нового поділу праці між людьми, машинами і алгоритмами.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

43% опитаних бізнесменів сказали, що мають намір скоротити кількість робочої сили за рахунок впровадження технологій. 41% планують розширити використання підрядників для виконання спеціалізованих робіт. Ще 34% планують розширити свій штат за рахунок впровадження технологій.

Також 84% роботодавців готові до цифровізації роботи і розширення можливостей віддаленої роботи. 44% керівників готові перевести своїх співробітників на віддалену роботу.

У наступні п'ять років буде змінюватися спектр необхідних навичок на різних посадах. Сама затребуваними навичками на думку роботодавців будуть критичне мислення, вміння аналізувати і вирішувати проблеми, а також самоорганізованість, стресостійкість, гнучкість і активне навчання.

За оцінками компаній, близько 40% працівників зажадають перепідготовки протягом наступних шести місяців. 94% керівників підприємств очікують, що співробітники отримають на роботі нові навички. Ще в 2018 році так вважало 65% підприємців.

Переважна більшість роботодавців визнають цінність інвестицій у людський капітал. В середньому 66% опитаних роботодавців вважають, що інвестиції в підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів окупляться протягом одного року.

В середньому роботодавці розраховують запропонувати підвищення кваліфікації 70% своїх співробітників до 2025 року. Однак тільки 42% співробітників мають намір використовувати ці можливості перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини