RU

8000 грн для ФОПів. Верховна Рада прийняла законопроєкт Зеленського

04.12.2020, 12:38
8000 грн для ФОПів. Верховна Рада прийняла законопроєкт Зеленського - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Фізичні особи-підприємці отримають по 8000 грн одноразової допомоги. Верховна Рада схвалила за основу і в цілому законопроєкт №4429. "За" проголосувало 297 парламентаріїв.

Крім того, нардепи відразу ж підтримали рішення про негайне підписання законопроєкту спікером  Дмитром Разумковим. За це проголосував 301 депутат.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Документ пропонує забезпечити в 2020-2021 роки за рахунок держбюджету виплати одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Передбачена виплата одноразової допомоги бізнесу для збереження робочих місць найманих працівників, а також одноразова компенсація витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розмір одноразової матеріальної допомоги становить 8000 гривень.

Тимчасово, протягом терміну дії карантину та протягом шести місяців після його закінчення, суб'єкти малого та середнього підприємництва сфери громадського харчування зможуть отримати державну підтримку.

Для бізнесу, роботу якого призупинили через карантин, на період дії карантину та протягом одного місяця з дня його закінчення продовжується дія договорів оренди державного та комунального майна, термін дії яких закінчується в період дії карантину або обмежувальних заходів.

Закон скасовує стягнення орендної плати за договорами оренди державного та комунального майна в період дії карантину або обмежувальних заходів для бізнесу, діяльність якого була заборонена в зазначений період.

Крім того, на час карантину і після його закінчення не будуть припиняти дію і анулювати ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в разі несвоєчасної сплати ліцензіатами чергового платежу за ліцензії.

До страхового стажу особи будуть включати період, протягом якого вона отримувала допомогу з часткового безробіття, на період карантину через пандемію коронавірусу.

Виплату не отримають наймані працівники, за яких не нараховано ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також ті, хто працює за сумісництвом, або отримують зарплату більше 30000 грн в місяць.

Для ФОП, які є застрахованими особами, допомога не надається у випадках, якщо період їх державної реєстрації та сплати ЄСВ становить менше трьох місяців, а також в разі, якщо на дату набрання чинності цього закону їх діяльність припинена.

Читайте також: Зеленський пообіцяв мільйону українців по 8000 грн. Це реально?

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини