RU

6 млн українців залишилися без субсидії – ексміністр Розенко. Він помилився в 10 разів

17.06.2021, 17:34
6 млн українців залишилися без субсидії – ексміністр Розенко. Він помилився в 10 разів - Фото
Павло Розенко (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)
доповнено

Колишній міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що з 1 травня через нові в Україні правила виплат субсидії 3 млн домогосподарств і 6 млн українців нібито позбулися державної допомоги. Про це свідчить публікація Розенка в Facebook.

Ексчиновник нагадав, що 14 квітня Кабінет міністрів ввів нові правила призначення субсидій, які набрали чинності 1 травня 2021 року.

"Для призначення нових субсидій їх потрібно переоформити! На 17 червня в Україні не переоформлена жодна субсидія! Тому що обласним управлінням соцзахисту (Центрам надання адміністративних послуг. – Ред.) з уряду не передано нове програмне забезпечення для призначення субсидій за новими правилами! 6 млн українців (понад 3 млн домогосподарств) вже два місяці не отримують субсидії", – стверджує Розенко.

Дані ексміністра соціальної політики суперечать інформації чинної глави Мінсоцполітики Марини Лазебної.

В інтерв'ю телеканалу Україна 24 Лазебная зазначила, що в межах нововведень 2,5 млн домогосподарств отримають від держави субсидії автоматично і їх не потрібно буде переоформляти. Тих, хто отримає субсидії автоматично, буде окремо повідомлено. За виключенням лише 400 000-500 000 домогосподарств, яким потрібно буде "підтвердити факт реєстрації місця проживання", уточнила міністр соціальної політики.

"Виняток становлять тільки домогосподарства, яким субсидія: надавалася в грошовій безготівковій формі; була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію); була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації ", – додали в пресслужбі Мінсоцполітики.

Щоб переоформити субсидію домогосподарству необхідно буде надати протягом травня-вересня в Центр надання адміністративних послуг заяву і декларацію про доходи. Субсидія буде нарахована починаючи з травня 2021 року, обіцяють в Мінсоцполітики.

Доповнено о 17:34.

"На сьогодні, всі необхідні доопрацювання програмних комплексів зроблені. Крім того, вже забезпечено отримання в автоматичному режимі органами соціального захисту інформації про доходи населення від Пенсійного фонду України та податкових органів. Відбувається підготовка до процесу масового розрахунку субсидій на неопалювальний період", – повідомили в міністерстві .

На початку травня Кабмін обмежив коло домогосподарств, які мають право на субсидію для оплати послуг ЖКГ. За новими правилами, з 1 травня субсидій позбавлятимуть за наявності депозитів у банках, купівлі валюти та інших покупок на 50 000 грн. У планах Кабміну – підняти суму депозитів до 100 000 грн і перевести всі домогосподарства з правом на субсидію на єдину форму дотацій – живими грошима. Раніше субсидія надавалась за двома механізмами. Перший – готівкові виплати, які отримували 93% домогосподарств на свій рахунок у банку. Решта 7% субсідіантів отримували державну допомогу в безготівковій формі коштом зарахування грошей через Ощадбанк у розрахунки з комунальними підприємствами.
Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини