$478 млн за п'ять років. FinCEN показав схеми відмивання грошей Коломойського

21.09.2020, 15:59
$478 млн за п'ять років. FinCEN показав схеми відмивання грошей Коломойського - Фото
Ігор Коломойський, фото: пресслужба YES

За даними FinCEN, офшор Claresholm Marketing Ltd посідав центральне місце у схемі відмивання грошей Ігоря Коломойського

На рахунки компаній, що підконтрольні олігарху  Ігорю Коломойському, із 2012 до 2017 рр. включно надійшло $478 млн. У банках-кореспондентах ці транзакції називають підозрілими, повідомляє міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів  ICIJ із посиланням на файли FinCEN – спеціального підрозділу з боротьби з фінансовими злочинами в складі Міністерства фінансів США.

За даними FinCEN Files, у 2012-2017 роках Bank of New York Mellon переказав понад $263 млн компаніям, які контролює Коломойський. Найбільший переказ у $202 млн надійшов у грудні 2015-го і січні 2016-го від сінгапурської компанії Louis Dreyfus Commodities Asia. Гроші надіслали на рахунок кіпрської філії ПриватБанку Claresholm Marketing Ltd – офшорній компанії на Британських Віргінських островах, що нібито грала головну роль у схемі відмивання грошей Коломойського. Для отримання коштів кіпрська філія ПриватБанку використовувала рахунок Deutsche Bank Trust Company Americas. У серпні 2017-го Bank of New York Mellon визнав ці транзакції підозрілими.

Понад $215 млн на рахунки авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) в 2015-2016 роках переказав Deutsche Bank. Ще в 2016 році в Deutsche Bank заявляли, що збираються припинити відносини з компанією. У ICIJ зазначають, що на питання про свої взаємини з Коломойським банки Bank of New York Mellon і Deutsche Bank відмовилися відповідати.

Також на питання журналістів-розслідувачів не відповів і Коломойський. У публічних коментарях він заперечував свою причетність до незаконних схем.

  • На початку 2018 року міжнародна компанія Kroll, що проводила судовий аудит (forensic audit) ПриватБанку підтвердила, що банк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом десяти років до націоналізації. Це призвело до нанесення банку збитків щонайменше в розмірі $5,5 млрд. Коломойський називав ці звинувачення "фейком".
  • 20 вересня BuzzfeedNews оприлюднило результати дворічного дослідження банківських звітів. Українські олігархи стали фігурантами дворічного дослідження банківських звітів, що включають транзакції на $2 трлн.
  • Як Дмитро Фірташ переказував гроші Надра Банку через найстаріший банк США, читайте тут.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Диана Манучарян
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии