RU

42% малих підприємців не готові до жорсткого карантину – опитування ЄБА

16.09.2020, 17:10
42% малих підприємців не готові до жорсткого карантину – опитування ЄБА - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

42% опитаних представників малого та мікробізнесу заявили, що не готові до відновлення жорсткого карантину. Про це свідчать дані експрес-опитування Європейської бізнес асоціації (ЄБА), проведеного серед учасників проєкту Unlimit Ukraine.

Зокрема, 29% підприємців стверджують, що готові до погіршення ситуації, інші 29% сумніваються у своїй реакції на розвиток такого сценарію.

"У разі другої хвилі коронавірусу і, відповідно, посилення державою карантину, більшості малих підприємців доведеться закривати бізнес або скорочувати його масштаби, а також звертатися до держави по допомогу. В цьому контексті надзвичайно актуальним є спрощений доступ бізнесу до доступного кредитного ресурсу", – йдеться в повідомленні.

В ЄБА наголосили, що, за даними опитування, майже кожному четвертому підприємцю відмовили в участі у програмі Доступні кредити 5-7-9%, таких виявилося 27%. Вдалося отримати кредит лише 11% опитаних, а 10% все ще чекають на рішення щодо їх заявки.

"Ще 25% тільки планують подаватися на участь у програмі, 16% – не планують через невідповідність критеріям, а 11% – через відсутність зацікавленості", – заявили в Асоціації.

При цьому 89% підприємців зверталися до державного банку, і тільки 11% – у комерційні. Серед виданих кредитів переважають невеликі суми. Зокрема, 50% ФОП  вдалося отримати до 500 000 грн кредиту, 20% – від 500 000 грн до 1 млн грн, 17% – від 1 млн до 3 млн і ще 13% отримали кредит на суму, що перевищує 3 млн грн.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити кредитні кошти, отримані за програмою Доступні кредити 5-7-9%:

  • Придбання та/або модернізація основних засобів виробництва;
  • Фінансування оборотного капіталу в рамках інвестиційного проєкту;
  • Поповнення оборотних коштів для покриття постійних витрат (оренда, заробітна плата працівникам, страхові платежі тощо).

Протягом періоду участі у програмі в більшості компаній не змінився штат працівників – про це повідомили 59%, і тільки 18% бізнесів створили два або більше робочих місця.

Опитування проводилося з 31 серпня до 15 вересня 2020 року включно серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. У ньому взяли участь 62 підприємці – представники малого і середнього бізнесу.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого і мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку малому і мікробізнесу через освітні заходи та консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу та обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 1865 учасників.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини